خبرهای تازه

واکنش‌ها در پیوند به جذب عالمان دین برای تدریس در مکتب‌های کشور

(Last Updated On: سپتامبر 2, 2018)

جذب عالمان دین در مکتب‌ها از سوی وزارت معارف یک طرح ناکام است و معارف کشور را باچالش های جدی مواجه می‌سازد.

کمیسیون دینی، فرهنگی و معارف مجلس سنا با ابراز این مطلب می‌گوید که وزارت معارف با چالش مدیریتی مواجه است، از همین رو برای پیشرفت و معیاری سازی معارف کاری صورت نگرفته است.

طرح وزارت معارف برای جذب عالمان دین برای آموزش دهی اصول صنفی در مکتب‌ها یک طرح ناقص است، زیرا این عالمان دین برای آموزش دهی حرفه یی نیستند و روند آموزش با چالش های بسیاری مواجه خواهد شد.

کمیسیون فرهنگی و معارف مجلس سنا می‌گوید که وزارت معارف باید راهکارهای را روی دست گیرد تا شیوه‌های آموزش دهی کهنه تغییر کرده و معارف کشور با روش‌های پیشرفته جهانی عیار شود.

لیلما احمدی معاون کمیسیون دینی، فرهنگی و معارف مجلس سنا علاوه می‌کند که عالمان دین با روش‌های آموزش دهی در مکتب‌ها آشنایی ندارند. از آنجایی که اصول صنفی بیناد اساسی مکتب را تشکیل می‌دهد، این عالمان قادر به تدریس به شیوه معارف نخواهند بود.

در همین حال شماری از آموزگاران نیز از عملکرد وزارت معارف برای جذب عالمان دین در مکتب‌ها انتقاد می‌کنند.

سهیلا حکیمی یکی از آموزگاران ابراز می‌کند: “وزارت معارف باید کسانی را در مکتب‌ها جذب کند که ظرفیت تدریس را داشته باشند، یا حد اقل از این شیوه‌ها آگاهی داشته باشند و از ظرفیت‌های عالمان دین باید در مدرسه‌ها کار گرفته شود.”

شاه چمن جوادی آموزگار دیگر نیز معتقد است که عالمان دین توانایی تدریس در مکتب‌ها را ندارند. از این رو وزارت معارف باید در باره این طرح تجدید نظر کند، در غیر آن صورت معارف کشور صدمه بزرگی خواهد خورد.

به باور این آموزگاران بسیاری از فارغان مکتب‌ها و کسانی که حتا سند لیسانس دارند بی کار اند و وزارت معارف تا کنون نتوانسته است که آنان را در مکتب‌ها برای آموزش دهی جذب کنند. از همین رو نبود آموزگاران حرفه یی در مکتب‌های کشور یک چالش جدی است که باید به آن پرداخته شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عباس کریمی چهار مدال طلا بدست آورد

(Last Updated On: دسامبر 9, 2019)عباس کریمی در چهار سبک رقابت های سرتاسری شنای معلولان …