خبرهای تازه

والی جدید سمنگان با تدابیر شدید امنیتی رسما معرفی شد

(Last Updated On: فوریه 20, 2018)

عبداللطیف ابراهیمی، والی جدید سمنگان با تدابیر شدید امنیتی صبح امروز توسط داکتر تیمور شاران، معین پالیسی اداره مستقل ارگانهای محلی، رسما معرفی گردید.

براساس گزارش ها، آقای ابراهیمی درحالی به صورت رسمی معرفی شده که نیروهای امنیتی از ولایات کندز و بغلان با تانک ها ی نظامی هیئت همراه او را همراهی میکرده است.

در همین حال، محمد پذیر بسیج، عضو شورای ولایتی سمنگان با ابراز نگرانی از احتمال وقوع درگیری مسلحانه به آریانانیوز گفت ضیا الدین ضیا، معاون پیشین مقاوم ولایت و عبدالکریم خدام، والی برکنار شده سمنگان، حاضر به کنار رفتن از سمت های شان نیستند.

اما باشندگان و اعضای شورای ولایتی سمنگان خواهان پایان یافتن تنش های سیاسی، برقراری نظم و عدالت در این ولایت اند.

این عضو شورای ولایتی همچنان افزود که نتخاب شدن عبداللطیف ابراهیمی به عنوان والی جدید سمنگان و معاون وی از یک قوم، مخالفت های سایر اقوام را به دنبال خواهد داشت از همین رو احتمال بدتر شدن اوضاع امنیتی در سمنگان می رود.

اما ذبیح الله فطرت، معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی به آریانانیوز اظهار داشته که در مورد برکناری آقای خدام و معرفی رسمی والی جدید میان این حزب و حکومت مرکزی توافق صورت گرفته است.

به گفته او براساس این توافق، قرار است آقای خدام به عنوان معاون شورای عالی صلح، داکتر ضیاالدین به عنوان معاون ولایت سمنگان و یکی از کادر های قوم شریف ترکمن به عنوان سفیر در یکی از کشور‌های اروپایی، گماشته شوند.

عبدالکریم خدام، والی قبلی سمنگان و ضیاالدین ضیا، معاون او چندی پیش از سوی حکومت مرکزی برکنار شدند اما پس از آن آقای خدام و ضیا اعلام کردند  که فیصله حکومت را نمی پذیریند و تا فیصله حزب جمعیت اسلامی به کار شان ادامه خواهند داد.

حزب جمعیت اسلامی نیز روز گذشته با نشر اعلامیه ای فرمان برکناری آقای خدام از مقام ولایت سمنگان را رد کرده و آن را ناموجه و تک روانه خواند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان ۸۰ سرباز را در ولایت ارزگان محاصره کرده اند

(Last Updated On: اکتبر 15, 2019) مقام های محلی ولایت ارزگان میگویند که طالبان هشتاد …