«هیچ عملیاتی برای پاکسازی ولسوالی آقچه راه اندازی نشده است»

(Last Updated On: August 13, 2017 9:09 am)

انه مراد شاهی، سرپرست ولسوالی آقچه میگوید که تا کنون هیچ عملیات پاکسازی در این ولسوالی از سوی حکومت راه اندازی نشده است و این مساله باعث شده تا طالبان مناطق زیادی را تصرف کنند.

هر چند از آغاز عملیات در ولسوالی های پنج گانۀ آقچه ولایت جوزجان ۱۵ روز میگذرد، اما تا کنون این ولسوالی ها از وجود مخالفین پاکسازی نشده است.

سرپرست این ولسوالی میگوید، وعده هایی برای راه اندازی عملیات گسترده تصفیوی در این مناطق از سوی مقام های محلی داده شده بود اما تا کنون این وعده ها جامه عمل نپوشیده اند.

وی با انتقاد از حکومت وحدت ملی میگوید که با تاخیر در راه اندازی عملیات، مخالفین با استفاده از وقت برای تصرف ساحات بیشتر آمادگی میگیرند.

به گفتۀ آقای شاهی، جمعه شب نیز طالبان روستاهای سقزکول، ینگی اریغ و جزه را که در ۲ کیلومتری مرکز اقچه موقعیت دارد را به تصرف خود در آورده اند که سبب افزایش نگرانی باشندگان شده است.

در همین حال، شماری از باشندگان آقچه نیز از افزایش نا امنی ها در این مناطق نگران اند و از حکومت میخواهند تا هرچه زودتر عملیاتی را برای سرکوب مخالفین در این ولسوالی راه اندازی نماید.

از سوی هم، یکتن از ماموران پولیس جابجا شدن مخالفین در خانه های مردم را یکی از عوامل به تاخیر افتادن عملیات عنوان نموده و میگوید که در تلاش اند تا به مردم ملکی آسیب نرسد اما صدها خانواده طی ۱۵ روز از خانه های شان بیجا شده و به مناطق امن جاگزین شده اند.

این خانواده ها از حکومت میخواهند امنیت مردم و محل زندگی شان را تامین نمایند.

گزارشگر: فریده امینی

About Ariana News

Check Also

طالبان از آغاز کار پروژه تاپی در افغانستان اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: February 23, 2018 2:08 pm)گروه طالبان با نشر خبرنامه ای از آغاز …