هیئت محاصره خانه ابراهیم خیل را «سوء تفاهم» خواند

(Last Updated On: سپتامبر 4, 2018)

شهروندان کشور ناتوانی پولیس در بازداشت افراد زورمند و متهم به فساد را سخت انتقاد می کنند.

شماری از باشندگان بلخ می گویند با آنکه مدارک وشواهد کافی بالای پسر اختر محمد ابراهیم خیل نماینده حزب محاذ ملی در شمال مبنی بر داشتن افراد مسلح و نیز سرقت یک دوکان وجود دارد؛ اما پولیس از گرفتاری او صرف نظر کرده است.

باشندگاه بلخ افزایند که عدم طبیق قانون از سوی پولیس سبب افزایش جرم های جنایی در این شهر خواهد شد.

یک باشنده ولایت بلخ به آریانانیوز گفت: “خواست ما این است که در چنین قضایا عدالت برقرار شود”.

ازسوی هم درتفاهمی که میان پولیس بلخ و اختر محمد ابراهیم خیل صورت گرفته، موضع محاصره خانه آقای آبراهیم خیل «سوء تفاهم» خوانده شده است.

عبدالله قرلق، عضو مجلس نماینده گان می گوید: “برخوردهای شخصی و یکجانبه سبب بی اعتمادی مردم به حکومت می شود، یکی بخاطر طرفداری از حکومت بگونه فجیح گرفتار میشه، اما دیگری در مزار بخاطر چور و چپاول رها میشه”.

با این حال وزارت داخله تاکید می ورزد که موضوع محاصره خانه آقای ابراهیم خیل با مداخله بزرگان قومی پایان یافته است؛ اما اطمینان میدهد که این پرونده را دنبال می کنند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله می گوید: “زمانی که این موضوع پرتنش شد، بزرگان بلخ مداخله کردند، پولیس هر دو طرف را خواسته تحقیقات ادامه دارد و نتیجه را با مردم شریک میسازیم”.

هرچند گفته میشود که بر بنیاد تفاهم انجام شده یک هییت موظف به بازرسی خانه اختر محمد ابراهیم خیل شده؛ اما آقای ابراهیم می گویدکه هرگز اجازه بازرسی خانه اش را به کسی نمی دهد.

منزل اختر محمد ابراهیم خیل پس از آن در محاصره پولیس قرار گرفت که به گفته پولیس نورمحمد پسر ابراهیم خیل مبلغ یک میلیون و 350 هزار افغانی و 13 هزار دالر را از یک نمایندگی ذغال فروشی در شهر مزارشریف دزدید.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Check Also

وزارت دفاع ملی: عملیات “الفتح” طالبان شکست خورده است

(Last Updated On: می 25, 2019) عملیات “الفتح” طالبان با شکست مواجه شده و هیچ …