خبرهای تازه

هیئت امریکایی بخاطر گفتگو در مورد افغانستان به پاکستان رفته است

(Last Updated On: آگوست 4, 2017)

هیئتی از امریکا به اسلام آباد رفته تا در باره منازعه افغانستان با مقام های پاکستانی گفتگو کند.

نفیس ذکریا، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان می گوید که خانم الیس ویلز فرستاده ویژه ایالات متحده برای افغانستان و پاکستان رهبری این هیت را بر عهده دارد و گفتگوی آنان با مقام های پاکستان جریان دارد.

“یک هیات بلندرتبه از امریکا به پاکستان آمده اند تا روی اوضاع افغانستان با مقام های پاکستانی گفتگو کنند و این نشست همین اکنون نیز ادامه دارد.”

همزمان با ورود این هیئت امریکایی به اسلام آباد، وزارت خارجه پاکستان از افزایش دامنه فعالیت های داعش در افغانستان نگرانی کرده می گوید که پاکستان می کوشد اقدام های را روی دست گیرد تا در مناطق مرزی اش با افغانستان تهدید داعش را کاهش دهد آنچه که با واکنش ارتش افغانستان نیز روبرو شده است.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور می گوید: پاکستان باید در برابر شعار مبارزه با هراس افگنی مسوولیت خود را ادا کند.

“تروریست ها در پاکستان حضور دارند، تجهیز و آموزش آنان نیز در پاکستان صورت میگیرد. در برابر شعار های که می دهند باید مسوولیت شان را ادا کنند.”

اما پاکستان با این نوع گفته ها دنبال چه است؟

اسد الله ندیم، نظامی پیشین به آریانانیوز گفت: “حامی داعش پاکستان است و با این عمل کرد های شان می خواهند ذهنیت جامعه جهانی را تغییر بدهند تا ثابت سازند که آنان در حمایت از داعش دخیل نیستند.”

پیش از این نیز هیئتی از سنای امریکا به پاکستان و افغانستان سفری داشت که برایند این سفر ها هم توافق کابل و اسلام آباد روی راه اندازی عملیات های هماهنگ ضد هراس افگنی در دو سوی مرز بود اما دیری نگذشت که وزارت دفاع افغانستان، نتیجه عملیات نظامیان پاکستان در آن سوی مرز را زمینه سازی برای ورود بیشتر هراس افگنان به داخل خاک افغانستان اعلام کرد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …