هواپیمای شرکت افغانی از فضای پاکستان دوباره برگشت داده شد

(Last Updated On: فوریه 27, 2019)

به ادامه تنش‌ها میان هند و پاکستان، دو کشور از بسته شدن بخش‌های از حریم هوایی و به تعلیق آوردن پروازهای تجاری در چندین میدان هوایی شان خبر می‌دهند.

بر اساس گزارش‌ها ، پاکستان دست‌کم سه میدان هوایی اش را که در مناطق مرزی با هند قرار دارند، برای مدت نامعلوم بسته است.

با این حال، تمامی پروازها از میدان‌های هوایی کلان این کشور به شمول کراچی، پیشاور و لاهور نیز برای مدت نامعلوم به حالت تعلیق در آمده است.

 در همین حال، هند نیز پروازها از طریق میدان‌های هوایی این کشور را در منطقه کشمیر و ایالات پنجاب تا اطلاع بعدی متوقف ساخته است.

از سویی هم، مقام‌های هوانواردی پاکستان به هواپیمای (کام ایر) افغانستان  اجازه عبور از فضای هوایی کشور شان را به سوی هند نداده اند و هواپیما دوباره به میدان هوایی کابل برگشته است، این موضوع را مقامات شرکت هوایی کام ایر نیز تأیید کرده اند. همچنان گفته می‌شود که تاکنون چندین هواپیمای شرکت های افغانی از فضای پاکستان دوباره به سوی کابل برگشت داده شده اند.

از سویی هم، اداره هوانوردی ملکی در ارتباط به بسته شدن فضای پاکستان به روی پروازهای افغانستان-هند گفته است که بخش کنترول ترافیک هوایی افغانستان اطلاع حاصل کرده که حریم هوایی پاکستان برای پروازهای عبوری مسدود است بناءٌ تما پروازهای که از خطوط پروازی منتهی به فضای پاکستان عبور می‌کنند تا اطلاع ثانوی بخش معلومات فضایی این کشور تعلیق می‌باشد.

این اداره همچنان گفته است به تمام شرکای هوایی بین المللی اش اطمینان می‌دهد که هیجگونه مشکلی در فضای افغانستان وجود ندارد، و بخش کنترول ترافیک هوایی در صورت باز شدن مجدد فضای پاکستان معلوما ت آن را به تمام شرکت‌های هوایی خواهد رساند.

همزمان با این، گزارشات‌ی وجود دارد که تمام پروازهای که از حریم هوایی پاکستان به هند سفر می‌کردند، حالا از طریق بهیره عرب به هند خواهند رسید.

این در حالی‌ست که تنش‌ها میان هند و پاکستان پس از آن بالا گرفت که گروه جیش محمد دو هفته پیش بس حامل نیروهای مرزی هند را منطقه کشمیر تحت منازعه هدف حمله انتحاری قرار داد که بر اثر آن ۴۴ سرباز هندی کشته شدند.  پس از آن هند در یک عمل تلافی جویانه دو فروند جنگنده خود را به روز سه شنبه بر حریم هوایی  پاکستان به پرواز در آورد و مناطق را که جنگجویان گروه جیش محمد در آن  پناه گاه دارند بمباری کرد و سپس ارتش هند اعلام کرد که در پی این حملات هوایی تعداد زیادی از این جنگجویان این گروه را کشته است. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرونده آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست به دادگاه فرستاده شد

(Last Updated On: جولای 22, 2019) پرونده ادعای آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور …