هواداران نوید خان آبادی جاده عمومی کندز-تخار را بستند

(Last Updated On: دسامبر 6, 2018)

صبح روز پنج شنبه صدها تن از باشندگان ولسوالی خان آباد ولایت کندز در حمایت از فرمانده نوید یکی از فرماندهان تفنگدار غیرمسوول در این ولسوالی دست به اعتراض زده و جاده عمومی کندز- تخار را بروی ترافیک بستند.

این معترضین می گویند تا رهایی نوید این جاده را بسته نگه میدارند. آنان خواهان رهایی نوید از سوی حکومت استند. 

جان محمد، یک تن از معترضین می گوید:”اگر دولت فرمانده نوید را رها نکند پس ما این جاده را رها نکرده و همین جا میمانیم، و قبرهای مان را در همین جا جور می کنیم.”

از سوی دیگر مسافران  که در دو طرف جاده عمومی گیر مانده اند از معترضین و حکومت میخواهند تا به این مشکل پایان دهند. این مسافران می گویند بندش این جاده سبب شده است که بیماران شان دچار مشکلات شوند.

عبدالغفور یک تن از مسافرین جاده تخار-کندز می گوید: “مردم نمی توانند از راه دیگری رفت و آمد نمایند چون طالبان در آنجا قرار دارند.”

مقام های محلی در ولسوالی خان آباد کندز می گویند که پیام معترضین را به حکومت مرکزی میرسانند و از معترضان میخواهند تا برای مردم عادی مشکل خلق نکنند.

همچنان بعضی مقامات امنیتی درین ولایت می گویند که مردم نباید بی جهت قضاوت نمایند و دست به تظاهرات بزنند.

مولوی ظاهر، فرمانده پولیس خان آباد می گوید: “این قضاوت مردم غیرعادلانه است باید مردم بگذارند تا دولت کار خود را انجام دهد.”

حکومت این فرمانده غیر مسوول را به اتهام قتل، دزدی و آزار و اذیت باشنده گان کندز بازداشت کرده و به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده است.

این در حالیست که دستگیری های را که دولت اخیرا انجام داده همراه با برخورد ها و تظاهرات خشونت آمیز از طرف هواخواهان اشخاص دستگیر شده بوده که گاهی هم سبب مرگ افراد معترض و نیروهای امنیتی گردیده است.

About Ariana News

Check Also

سازمان ملل: فساد در حکومت افغانستان حاکمیت قانون و چشم انداز صلح را با خطر مواجه کرده است

(Last Updated On: می 20, 2019)یک گزارش تازۀ سازمان ملل زیر نام «مبارزۀ افغانستان با …