هند ۱۰۸ پروژه انکشافی با هزینه ۳۱ میلیون دالر را در افغانستان تمویل می کند

(Last Updated On: فوریه 6, 2018)

هند در چوکات روابط راهبردی اش با افغانستان به روز سه شنبه قرارداد 108 پروژه انکشافی به ارزش 31 میلیون دالر را با مقام های افغان امضا کرد.

سفیر هند می گوید این پروژه ها می تواند در انکشاف پایدار و بهبود زندگی مناطق دور دست افغانستان کمک کند.

من پریت هورا، سفیر هند در افغانستان به روز سه شنبه در کابل گفت: “ما در 34 ولایت افغانستان پروژه های خود را تطبیق خواهیم کرد و آرزو می کنیم که با هم در راه اندازی پروژه های انکشافی یک جا کار کنیم و ما در آینده هم در بخش های مختلف به ویژه اقتصادی پروژه های مان را تطبیق میکنیم.”

از سوی هم  رییس اجرایی از کشور های که در حمله های هراس افگنانه دست دارند می خواهد که در صورتیکه در بخش های اقتصادی افغانستان را کمک نمی کنند از بی ثباتی هم دست بر دارند.

از سوی هم رییس اجرایی کشور هند را همکار خوب افغانستان در بخش های اقتصادی و سیاسی در منطقه دانسته و از کشور های که در بی ثباتی افغانستان دست دارند، می خواهد که در ایجاد ثبات همکار شوند.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در مورد گفت: “کشور های که در بی ثباتی افغانستان دست دارند، در راکت پراکنی و حملات انتحاری دست دارند باید بدانند که از این کار چیزی به دست نمی آورند.”

هند در شانزده سال گذشته در بخش های اقتصادی به ویژه اعمار بند های آب در کنار دیگر کشور های کمک کننده در افغانستان سهم فعال داشته است.

گزارشگر: سمیرا ظفری

About Ariana News

Avatar

Check Also

عبدالله: انتخابات باید در زمان معین آن برگزار شود

(Last Updated On: جولای 21, 2019)  عبدلله عبدالله، رئیس اجرائیه کشور، می‌گوید که انتخابات ریاست …