خبرهای تازه

هند در پروژه های زیربنایی افغانستان سرمایه گذاری می کند

(Last Updated On: جولای 2, 2016)

BRESHNA __1 - 07 - 2016 - DARI  - SOT.mpg_snapshot_00.30_[2016.07.01_16.46.06]

وزارت انرژی و اب می گوید هندوستان تعهد کرده است که در پروژه های زیربنایی سرمایه گذاری می کند. مسوولان دراین وزارت می گویند انان تلاش دارند تا کمک کنندگان جهانی و سرمایه گذاران   به سرمایه گذاری در بخش انرژی تشویق شوند، به گفته انان اکنون برای سرمایه گذاری در بخش انرژی برای سکتور خصوصی سهولت های زیادی فراهم شده است .

مسوولان در وزارت انرژی و اب می گویند سرمایه گذاران هندی قصد دارند در بخش انرژی در افغانستان سرمایه گذاری بکنند به گفته مقام ها دراین وزارت هندوستان متعهد شده است که دربخش های زیربنایی درافغانستان سرمایه گذاری  بکند .

انجنیر عبدالبصیر معین وزارت انرژی و  آب میگوید ” سفر اخیر وزیر انرژی و آب به هندوستان بسیار مفید بود مقام های حکومت هند وعده داده اند که دهلی نو به برای تطبیق پروژه های زیربنایی به کمک هایش با افغانستان ادامه می دهد”.

سرمایه گذاران داخلی از این تصمیم هندوستان استقبال کرده می گویند کارکردن با شرکت های هندی سبب افزایش تجربه های کاری انان نیز می شود .

اعتبار خان ځدران بازرگانگفت ” هندی ها اکنون هم در افغانستان سرمایه گذاری کرده اند اما اگر در بخش انرژی سرمایه گذاری بکنند سرمایه گذاران داخلی نیز اماده سرمایه گذاری مشترک باانان می باشند هندی ها دراین بخش به اندازه کافی تجربه هم دارند”.

با آنکه طی سالیان اخیر در بخش انرژی در افغانستان کار های زیادی صورت گرفته است اما هنوز باشندگان این کشور با قلت انرژی مواجه اند و کمبود انرژی سبب کاهش درامد های اقتصادی شده است . 

گزارشگر: اسلم حجاب 

About Ariana News

Avatar

Check Also

نگرانی‌ها از فعالیت‌ گروه داعش در افغانستان

(Last Updated On: آگوست 20, 2019)  سازمان ملل متحد، خاک افغانستان را یگانه مکان امن …