خبرهای تازه

هند: با حکومت جدید افغانستان روی مبارزه با هراس‌افگنی و تامین صلح فراگیر کار میکنیم

(Last Updated On: فوریه 20, 2020)

هند پیروزی محمد اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک گفته است.

وزارت خارجه هند در اعلامیه ای گفته است که آن کشور با حکومت جدید افغانستان روی همکاری مشترک در امر مبارزه با هراس افگنی و تامین صلح و ثبات همه شمول همکاری میکند.

در اعلامیه آمده است: “هند از آرمانهای دموکراتیک مردم افغانستان حمایت می کند و متعهد است به ادامه همکاری با دولت جدید و سیاست دموکراتیک در امر تقویت مشارکت استراتژیک دوجانبه ما (هند و افغانستان) در مبارزه با معضل هراس افگنی که از خارج تمویل میشود و برای تامین صلح و آشتی ملی پایدار و فراگیر که تحت رهبری افغانستان ، متعلق به افغانستان و تحت کنترل افغانستان باشد.”

در همین حال وزارت خارجه هند گفته است که امیدوار است که حکومت رهبران سیاسی افغانستان در راستای تقویت وحدت ملی، ترویج و حفاظت از حقوق و منافع تمام اقشار جامعه مشترکا کار کند.

این در حالی است که روز سه‌شنبه، ۲۹ دلو، پس از حدود پنج ماه تاخیر نتایج نهایی انتخایات ریاست جمهوری اعلام شد و کمیسیون مستقل انتخابات محمد اشرف غنی را برنده این انتخابات اعلام کرد.

شماری از کشور های دیگر به شمول اتحادیه اروپا و کویت پیروزی اشرف غنی را تبریک گفته اند. 

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی و رقیب انتخاباتی محمد اشرف غنی به پیام تبریکی نماینده اتحادیه اروپا به غنی اعتراض کرده و آنرا «برخلاف توقع مردم افغانستان» و «برخلاف موضع‌گیری بی‌طرفانه»‌ی اتحادیه اروپا توصیف کرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته و زخمی شدن ۸ عضو یک خانواده در نتیجه حملات هوایی – بغلان

(Last Updated On: آوریل 4, 2020)روز گذشته بر اثر حملات هوائی دو عضو یک خانواده …