خبرهای تازه

هلال احمر در ده سال پسین برای تداوی ۱۱۰۰۰ افغان کمک کرده است

(Last Updated On: فوریه 16, 2020)

هلال احمر افغانستان میگوید که حدود یازده هزار کودک و بزرگ سال در جریان ده سال از سوی این نهاد در افغانستان و برخی از کشور های خارجی درمان شده اند.

مسوولان هلال احمر می گویند که بیشتر این بیماران مصاب به سوراخ قلب، سوختگی های شدید و استخوان شکستگی بوده اند.

حسن بانو غضنفر سرپرست هلال احمر امروز، یکشنبه، ۲۷ دلو، در مراسم بازگشت ۷۳ کودک از آلمان پس از سپری کردن دوره درمان شش ماهه، گفت که حکومت و نهادهای صحی امکانات درمان بیماری های کودکان را ندارند و از همین رو «دهکده صلح» آلمان همه ساله کودکان افغان را درمان می کنند.

این کودکان برای درمان بیماری سوختگی و شکستگی استخوان به آلمان فرستاده شده بودند.

خانم غضنفر میگوید: “سره میاشت (هلال احمر) به خاطر کمک به آسیب دیدگانی است که دولت و دیگر ارگان ها که نمی تواند رسیدگی کند زمینه درمان کودکان را فراهم کرده است و مریضی سوراخ قلب را هیچ کس در کشور تداوی نمی تواند اما ما در همکاری با کشورها تداوی می کنیم.”

محمد سلیم بهره‌مند رییس بخش صحی هلال احمر میگوید: “در سال گذشته بیش از ۱۹۰۰ کودک که سوراخ قلب داشتند را ما تداوی کردیم و ۸۲ کودک دیگر نیز تا پنج ماه بعد به کشور بر میگردند.”

در همین حال کودکانی که سوختگی عمیق و استخوان شکستگی داشتند، صحت یاب شده اند و از روند درمان در آلمان ابراز خرسندی کرده اند.

با این حال هلال احمر تاکید می ورزد که آلمان در بیشتر از سی سال نزدیک به پنج هزار کودک افغان را که مصاب به سوختگی های شدید، شکستگی استخوان و سوراخ قلب بوده اند را درمان کرده است و این روند ادامه دارد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

نخستین محموله کمک کشور چین به افغانستان رسید

(Last Updated On: آوریل 2, 2020) نخستین محموله‌ی کمک‌های صحی دولت چین به منظور جلوگیری …