هفتمین جشنواره گل ارغوان در پروان برگزار شد

(Last Updated On: آوریل 14, 2019)

هفتمین جشنواره ملی گل ارغوان در ولایت پروان برگزار شد.

 تپه گلغندی در ولایت پروان، امروز (یک‌شنبه، ۲۵ حمل) گواه برگزاری هفتمین جشنواره گل ارغوان با حضور مقام‌های حکومتی، شعرا، نویسنده‌گان و صدها تن از باشنده‌گان ولایت‌های مختلف کشور بود.

 مژگان مصطفوی، معیین گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ که در این جشنواره حضور داشت، این جشنواره را بهانه‌ی برای همدیگر پذیری و صلح دایمی در کشور خواند. خانم مصطفوی ابراز داشت: “افغانستان جای جنگ نیست، جای صلح است و مردم افغانستان جنگ تحمیلی را نمی پذیرند.”

در همین حال، اشتراک کننده‌گان این جشنواره از حکومت می‌خواهند تا در کنار ساخت و ساز بیشتر تپه گل ارغوان برای آوردن صلح در کشور نیز تلاش کند.

احسان الله، باشنده ولایت بلخ در مورد چنین بیان داشت: “خواست مردم صلح است و در کنار صلح باید پارک های تفریحی ایجاد شود.”

با این حال، رقص، پایکوبی و اجرای نمایش‌های دیگر نیز بخش از این جشنواره بود. خانواده‌های که  به دور از همه چالش‌های زنده گی به این مکان تفریحی آمده بودند، خواستار پایان جنگ و ایجاد فضای همدیگر پذیری میان شهروندان کشورشدند.

ندا حسنی، یک تن باشنده پروان اظهار داشت: “در این جشنواره اشتراک کردیم بخاطری که گلغندی یک مکان بر تفریح است با خانواده دوستان به دور از همه مشکلات آمدیم.”

جشنواره گل ارغوان همه ساله در تپه گلغندی در ولایت پروان برگزار می‌شود؛ این مکان تفریحی سالانه میزبان صدها مهمان داخلی و خارجی می‌باشد.

گزارش دهنده: خالد نیک‌زاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

منابع: قرار است وزارت دولت در امور صلح از سوی ارگ ایجاد شود

(Last Updated On: ژوئن 16, 2019) قرار است وزارت دولت در امور مصالحه، از سوی …