خبرهای تازه

هشدار کمیسیون انتخابات: بسته شدن دفاتر ولایتی باعث تأخیر در روند انتخابات می شود

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2018)

احزاب سیاسی به شمول ایتلاف بزرگ ملی ماه ها می شود که مخالف جدی روند برگزاری انتخابات با کارشیوه کنونی اند.

آنان با کارشیوه انگشت نگاری از بحر شفاف بودن آینده رای مردم تاکید می ورزند.

کمیسیون مستقل انتخابات هشدار می‌دهد که بسته شدن دفاتر ولایتی این کمیسیون باعث تاخیر در برگزاری انتخابات خواهد شد.

روز گذشته دفترهای ولایتی کمیسیون انتخابات در چند ولایت از سوی هواداران ایتلاف ملی بسته شد اما کمیسیون مستقل انتخابات از حکومت و ارگان‌های امنیتی می‌خواهد تا امنیت دفاتر ولایتی و کارمندان کمیسیون را بگیرند.

عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید: “کسانی‌ که دست به بسته کردن دفاتر کمیسیون چه در مرکز یا ولایات می‌زنند به این معناست که خواستار تأخیر انتخابات اند. تاخیر در انتخابات و مسئولیت آن بدوش کسانی خواهد بود که در برابر این پروسه مانع ایجاد می‌کنند.”

ظاهراً احزاب بر خواسته های شان پافشاری دارند و بار بار تاکید می ورزند که اعتراض هایشان را ادامه میدهند.

همایون جریر، عضو رهبری حزب اسلامی می گوید: “احزاب هیچ نوع مخالفت با حکومت ندارد و ما می خواهیم انتخابات شفاف داشته باشیم و حالا می خواهیم که این روند خودمان را ادامه بدهیم.”

به باور 35 حزب سیاسی فعال، حکومت برای مهندسی انتخابات مجلس نمایندگان و سمت سو دادن انتخابات ریاست جمهوری روند انگشت نگاری در انتخابات را نادیده می گیرد.

نور رحمان اخلاقی، عضو ارشد جمعیت اسلامی می گوید: “شما میدانید که احزاب بر یک برنامه تاکید می کند که می تواند روند انتخابات شفاف را به همراه داشته باشد. روند بایومتریک می تواند روند انتخابات را شفاف بسازد.”

وزارت داخله تاکید می کند که درب های کمیسیون های ولایتی انتخابات را با استفاده از زور باز خواهند کرد. پولیس هرات امروز دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را باز کرد.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله می گوید: “ما امروز توانستیم دفتر کمیسیون مستقل انتخابات را در هرات باز کنیم و از کندهار و بلخ را نیز به زودترین فرصت باز می کنیم.”

پیش از این هم درب کمیسیون مستقل انتخابات در کابل برای بیش تر از ده روز مسدود بود و آن زمان نامزدان احتمالی که از فهرست نهای نام هایشان حذف شده بود چنین اقدامی کرده بودند.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

قرارداد ساخت ۴۳ کیلومتر خط آهن خواف-هرات به امضا رسید

(Last Updated On: دسامبر 12, 2019)قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف–هرات امروز(پنج‌شنبه، …