هشدار کمیتۀ المپیک از به تعلیق رفتن ورزش افغانستان

(Last Updated On: فوریه 27, 2017)

Peace+Sport+4th+International+Forum+Day+Session+YSxWtjiGnWclکمیتۀ ملی المپیک افغانستان از به تعلیق رفتن ورزش افغانستان از سوی المپیک جهانی هشدار میدهد.

پس از واکنش صریح فیفا به دخالت های مقامات حکومتی در نحوه برگزاری انتخابات فدراسیون ملی فوتبال، صبح امروز ریاست کمیتۀ ملی المپیک خواهان عدم دخالت حکومت در امور این کمیته شد.

محمد ظاهر اغبر، رییس کمیتۀ ملی المپیک میگوید، “تا وقتیکه شرایط را مطابق به خواست جامعۀ ورزشی در تفاهم با تک تک شما و حکومت وحدت ملی آماده نساخته ایم، یک قدم هم به عقب نخواهم رفت.”

در همین حال رحیم یوسفی، معاون کمیتۀ ملی المپیک انگشت انتقاد به سوی محمد ظاهر اغبر بلند کرده و عدم توجه وی به قوانین بین المللی را باعث مشکلات بوجود آمدۀ فعلی در ورزش میداند.

وی میگوید، “این فصل سوم و مادۀ سی و چهارم است، در صورت که رییس در پوست خود قرار داشته باشد حق استعفا را ندارد.”

از سوی دیگر المپیک جهانی وعده داده است، که چگونگی حوادث اخیر در ورزش کشور را با همکاری مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل تعقیب کند.

غلام ربانی ربانی، عضو بورد اجرایی کمیتۀ ملی المپیک میگوید، “اگر مشکلات و جنجال ها ادامه پیدا کند، عنقریب المپیک جهانی از ما برای ملل متحد شکایت خواهد کرد که در آن صورت دولت افغانستان زیر سوال میرود.”

مسوولین کمیتۀ ملی المپیک گفته اند، در صورت ملقا شدن المپیک موازی از سوی دولت زمینۀ برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک فراهم خواهد شد و در غیر این صورت، تا زمان برگزاری انتخابات، محمد ظاهر اغبر رییس این اداره باقی خواهد ماند.

گزارشگر: مرتضی دانش

About Ariana News

Avatar

Check Also

حمله طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در کندز عقب زده شد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح …