خبرهای تازه

هشدار وزیر مخابرات به صفحه اجتماعی «فیسبوک»

(Last Updated On: آوریل 13, 2019)

شهزاد گل آریوبی، وزیر مخابرات به صفحه اجتماعی «فیسبوک» هشدار داده است که اگر این صفحه مطابق به پالیسی افغانستان در جغرافیای این کشور فعالیت نکند تا شش ماه آینده، فعالیت آن را در افغانستان خواهند بست.

آقای آریوبی در این مورد می‌گوید: ” باید به آنها هشدار بدهیم که همه قوانین افغانستان را احترام کنند، ثبت و راجستریشن باید به اساس اسناد باشد نه این که همه خودسرانه بدون اسناد حساب باز کنند.”

در همین حال، آقای آریوبی، به مسوولان و کارمندان اداره «اترا» یک ماه ضرب الاجل تعیین کرده است که اگر به تعهدات شان برای رسیده گی به مشکلات مشترکین شبکه‌های مخابراتی عمل نکنند این نهاد را باید ترک کنند. 

آقای اریوبی، اظهار می‌دارد: ” اترا را اجاره میدهیم که تا یک ماه دیگر، از این تعمیر بروند و یک تعمیر برای شان دریابند، تا آدرس پیداه شود چون کار اترا معلوم نیست و همراه آن نام وزارت مخابرات نیز بد است.”

اخیراٌ کمپاینی از سوی مشترکین، در صفحات اجتماعی برای بهتر شدن خدمات مخابراتی به راه افتیده بود که در پیوند به آن اداره اترا به عملی کردن بیست مورد تعهد کرده است. اما، گفته می‌شود این تعهدات بصورت کل تاحال عملی نشده اند.

از سوی هم، مسوولان در  اداره اترا تأکید می‌ورزند که به بیش‌ترین تعهدات این اداره در برابر مشترکین خدمات مخابراتی در کشور عمل کرده اند.

 نقیب الله سیلاب، معاون تخنیکی این اداره میگوید: “روی بیست مورد که بورد تصمیم گرفته، اکثر آن کارها انجام شده است.”

این در حالی‌ست که مشکلات در گفتگوهای تیلفونی، عدم آنتن دهی درست، سرقت کریدت، فعال شدن خدمات به گونه خود سر از سوی شرکت‌های مخابراتی جهت مصرف کریدت مشتری و پایین بودن سرعت خدمات انترنتی از جمله مشکلات‌یست که سبب شده تا کاربران خدمات مخابراتی از شرکت های مخابراتی خصوصی و دولتی  به شدت انتقاد کرده و این وزارت را در عرصه تامین امور درست موارد بالا ناکام خوانند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ادامه دور نهم گفت‌وگوها میان امریکا و طالبان پس از یک روز وفقه

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) دور نهم گفت‌وگوهای صلح میان نماینده‌گان امریکا و طالبان …