هشدار نهادهای فعال مبارزه با فساد از افزایش این پدیده

(Last Updated On: جولای 23, 2017)

نهاد های فعال مبارزه با فساد هشدار می دهند که این پدیده نسبت به گذشته بیشتر شده است.

مسوولان در دیده بان شفافیت و شبکه ی مبارزه با فساد اداری به این باور اند که فساد در کشور سیستماتیک شده و هیچ اداره ی عاری از این پدیده نیست.

مسوولان برخی نهاد های مبارزه با فساد می گویند: افزون بر حیف و میل سرمایه ی ملی در قرار داد های بزرگ اقتصادی مردم عادی همه ساله میلیارد ها دالر به نهاد های دولتی رشوت می دهند.

خان زمان امرخیل، عضو شبکه مبارزه با فساد اداری میگوید: “در نظام اکنون هم حلقات مفسد وجود دارند و در ریاست جمهوری و ریاست اجراییه ریشه دوانده اند.”

دیدبان شفافیت می گوید: با آنکه حکومت وحدت ملی در آغاز کار گام هایی استوار برداشت اما با گذشت زمان این پدیده افزایش یافت.

ناصر تیموری، عضو دیدبان شفافیت میگوید: “در آغاز ما دیدیم که نهاد های برای مبارزه با فساد ایجاد شد اما چیزیکه انتظار میرفت آنچنان نتیجه را در پی نداشت.”

با این همه مسوولان اداره ی عالی مبارزه با فساد اداری با تایید مشکلات در برخی نهاد ها تاکید دارد که حکومت در مبارزه با این پدیده متعهد است.

عبدالقهار فرخ سیر، سخنگوی اداره ی عالی مبارزه با فساد اداری میگوید: “در بعضی از بخش های نظام مشکلات وجود دارد ما رد نمی کنیم اما حکومت برای مبارزه با این پدیده اراده ی قوی دارد.”

اداره ی عالی مبارزه با فساد در حالی بر مبارزه ی جدی با این پدیده تاکید می کند که حکومت از چند سال به اینسو از افزایش آن مورد انتقاد جامعه ی جهانی و نهاد ها داخلی قرار دارد. همچنان کشورها و نهاد های حامی افغانستان کمک های خود را مشروط به مبارزه جدی با این پدیده ساخته اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عباس کریمی چهار مدال طلا بدست آورد

(Last Updated On: دسامبر 9, 2019)عباس کریمی در چهار سبک رقابت های سرتاسری شنای معلولان …