هشدار نخست وزیر اسراییل: ایران به دنبال تصرف خاورمیانه است

(Last Updated On: ژوئن 5, 2018)

نخست وزیر اسراییل بنیامین نتانیاهو هشدار داد که ایران در پی تصرف خاورمیانه است و میخواهد جنگ مذهبی را براه اندازد.

آقای نتانیاهو اظهار نمود که اسراییل حضور نیروهای ایران را در نزدیکی مرزهای خود نمیپذیرد و باید سوریه را ترک کند.

وی بیان کرد: “خطر ایران این است که می خواهد خاور میانه را تصرف کند. این کار را در سوریه، در یمن و مناطق دیگر انجام می دهد. این کشور می خواهد که در سوریه نیروی نظامی، نیروی هوایی، نیروی دریایی  و زمینی خود را مستقر کند. با هدف حمله مشخص به ما.”

از سوی دیگر نتانیاهو در واکنش به گفته های اخیر آیت الله خامنه ای، رهبر ایران که اسراییل را یک غده سرطانی عنوان کرد چنین گفت: “دیروز رهبر ایران، خامنه ای گفت که اسراییل غده سرطانی است که باید از بین برود و از صفحه جهان از بین خواهد رفت. این جالب است که در اوایل قرن بیست و یکم کسی بخواهد درباره نابودی، اسراییل درباره نابودی میلیون ها یهودی صحبت کند.”

در همین حال، صدراعظم آلمان آنگلا مرکل از فعالیت های ایران در خاورمیانه ابراز نگرانی کرده و گفت که هدف مشترک او با اسراییل جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی است.

آنگلا مرکل افزود: “نفوذ منطقه ای ایران نگران کننده است. از این رو احساس می کنیم باید تمامی تلاش دیپلماتیک را بکار گیریم تا به موضوع موشک بالیستیک ایران و همچنان فعالیت های آن به گونه نمونه در یمن و حضورش در سوریه بپردازیم. باید از نفوذمان برای عقب راندن ایران از منطقه به ویژه در مناطق نزدیک به اسراییل استفاده کنیم .”

با این حال، آیت الله خامنه ای رهبر ایران می گوید که در برابر تحریم ها و حبس هسته ای تحمل نخواهد کرد.

خامنه ای تصریح کرد: “ملت و دولت ایران تحمل نمی‌کند که هم تحریم شود و هم «حبس هسته‌ای» باشد. سازمان انرژی هسته‌ ای موظف است سریعاً آمادگی لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را فعلا در چارچوب برجام فراهم کند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس ‌جمهور دستور داده از فردا آغاز کند.”

این در حالی است که نخست وزیر اسراییل این هفته پس از آلمان با رهبران  فرانسه و بریتانیا درباره تهدید های ایران مذاکره خواهد کرد.

گزارشگر: نورالله بابکرخیل

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا ۲۹ میلیون دالر برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کمک می‌کند

(Last Updated On: جولای 17, 2019) جان بس، سفیر امریکا در افغانستان، از نامزدان ریاست …