خبرهای تازه

هشدار دوستم: اگر قیصاری آزاد نشود، انتخابات با چالش مواجه خواهد شد

(Last Updated On: جولای 3, 2018)

جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری با انتشار بیانیه ای به بازداشت نظام الدین قیصاری فرمانده نیروهای محلی مربوط به جنبش اسلامی در فاریاب واکنش نشان داد و خواستار آزادی فوری او شده است.

آقای دوستم هشدار داده است که اگر قیصاری آزاد نشود، انتخابات در ولایت فاریاب به چالش کشیده خواهد شد که در این حال، مسوولیت به دوش کسانی خواهد بود که این بحران را ایجاد کرده‌اند.

در بیانیه آمده است که جنرال دوستم گفت: “اینجانب منحیث معاون اول ریاست جمهورى و رهبر جنبش ملى اسلامى افغانستان و عضو هیأت رهبرى ایتلاف بزرگ ملى، از رهبری حکومت وحدت ملی میخواهم که محترم نظام الدین قیصارى که نماینده اینجانب در خطوط دفاعى فاریاب میباشد هرچه زود تر آزاد نموده به فاریاب برگردانند و موجبات خاطر جمعى مردم را فراهم نماید، در غیر اینصورت ممکن در شمال کشور نارضایتى مردمى اوج گیرد و تمام پروگرامهاى دولت از جمله پروسه انتخابات دچار سکتگى و چالش جدّى شود و مسؤلیت آن بدوش کسانى خواهد بود که زمینه ساز این بحران شده اند.”

وی در ادامه افزود: قابل یاد آورى میدانم که نقش محترم نظام الدین قیصارى نماینده اینجانب در امور خیزشهاى مردمى در ولایت فاریاب و شهید جنرال غلام فاروق قاطع فرمانده جمعیت اسلامى برجسته بوده و فداکاریهاى بیشمارى انجام داده اند.

این در حالیست که نیروهای کوماندو، نظام الدین قیصاری نماینده و فرمانده ارشد جنرال دوستم را شب گذشته در ولایت فاریاب بازداشت کردند.

آقای قیصاری از جنجالی ترین چهره های نظامی در چند سال اخیر بود که با طالبان در ولایت فاریاب می جنگید.

او متهم است که با استفاده از قدرت و افراد نظامی خارج از چوکات دولت، در بسیاری از موارد به سرکوب مردم و مخالفان سیاسی جنرال دوستم در این ولایت می پرداخت.

About Ariana News

Check Also

هفت طالب مسلح در بلخ کشته و بازداشت شدند

(Last Updated On: فوریه 23, 2019) در نتیجه عملیات قطعات خاص نیروهای ارتش، در ولسوالی …