خبرهای تازه

هشدار دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به کمیسیون انتخابات

(Last Updated On: نوامبر 15, 2019)

دسته‌ انتخاباتی ثبات وهم‌گرایی، هشدار می‌دهد که اگر کمیسیون انتخابات، روند بازشماری آرا را پیش از توافق با شریکان انتخاباتی خود آغاز کند، این کمیسیون آغازگر بحران در کشور خواهد بود.

اسدالله سعادتی، معاون دوم این دسته‌ انتخاباتی، در یک نشست خبری، امروز(جمعه، ۲۴ عقرب) می‌گوید که نشست اعضای این دسته‌ انتخاباتی با کمیسیون مستقل انتخابات، روز گذشته نتیجه‌ی در پی نداشته است.

همچنان معاون این دسته‌ی انتخاباتی، می‌افزاید که آنان آماده گفت‌وگو با این کمیسیون اند و نباید این نهاد فرصت را از دست دهد.

در همین حال، مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات نیز می‌گویند که گفت‌وگوها برای یافتن یک راه حل از بهر چالش‌های موجود انتهاباتی ادامه دارد.

با این حال، دسته‌ی انتخاباتی ثبات وهم‌گرایی پیش از آغاز بازشماری و تفتیش آرا، بر باطل شدن ۳۰۰هزار رأی تاکید دارد که به گفته‌ی آنان خیالی، تکراری و خارج از زمان تعیبن شده استعمال شده‌اند.

هم‌ زمان با این، شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در فیسبوک و تویتر مدعی اند که دیدگاه‌های اعتراضی آنان در آدرس‌های اجتماعی دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان «یوناما» حذف می‌شود.

 شماری از شهروندان کشور، آنچه را عمل‌کرد جانبدارانه یوناما در روند انتخابات می‌خوانند؛ کارزارهایی را در این باره در رسانه‌های اجتماعی را راه اندازی کرده‌اند، اما یوناما گفته است که در انتخابات ریاست جمهوری، بی‌طرف است.

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

پاکستان وضع هر گونه محدودیت بالای کالاهای صادراتی افغانستان را رد می‌کند

(Last Updated On: ژانویه 22, 2020)پاکستان میگوید که آن کشور هیچ گونه محدودیت تازه ای …