خبرهای تازه

نیکی هیلی: طرز تفکر گروه داعش در افغانستان ریشه گرفته است

(Last Updated On: آگوست 25, 2018)

نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل از احتمال تغییر راهبرد مبارزه علیه داعش خبر داد و گفت که طرز تفکر داعشیان در برخی از کشور ها به ویژه افغانستان ریشه گرفته است.

همزمان با افزایش تحرکات داعش در برخی کشور ها به ویژه افغانستان، ایالات متحده در نظر دارد تا راهبرد مبارزه با داعش را تغییر دهد.

در این راهبرد حملات بر مراکز داعش افزایش یافته و فعالیت های این گروه از دید استخباراتی نسبت به گذشته بیشتر تعقیب خواهد شد.

نیکی هیلی در نشست شورای امنیت سازمان ملل اظهار نمود که این راهبرد متفاوت از گذشته خواهد بود.

خانم هیلی گفت: “ما از تمام شرکای ما که در راستای مبارزه علیه داعش کوشیده اند، استقبال می کنیم. اما باید توجه داشت که شکست داعش در عراق و سوریه پایان کار نخواهد بود. چون همانگونه که شنیده ایم ایدولوژی نفرت انگیز داعش در گوشه و کنار جهان مانند افغانستان، نایجریه، لیبیا، سومالیا و ساینیا ریشه گرفته است. راهبرد مبارزه ما بر ضد داعش در آینده متفاوت از گذشته خواهد بود.”

نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز تصریح نمود که طرحی را ایجاد کرده اند که در آن تمام کشور ها مکلف خواهند شد که رفت و آمد داعشیان و افراد مربوط القاعده را بگونه جدی نظارت کنند.

خانم هیلی اضافه کرد: “ایالات متحده قطعنامه ی ۲۳۹۶ را طرح ریزی کرده است که از معیار های پیشرفته ی برخوردار است که می تواند مانع سفر های هراس افگنان شود. از هر یک از اعضا خواسته می شود که جهت ریشه کن کردن هراس افگنان این قطعنامه را دقیقا تطبیق نموده تا آن ها قادر به تغییر دادن میدان های جنگ از یک جا به جای دیگر نباشند. به این معنا که اعضای سازمان ملل باید ازین فن آوری جدید بطور مشترک استفاده کنند. مانند نام مسافران، فهرست پیگیری، و بایومتریک جهت شناخت هراس افگنان.”

این در حالیست که پیش از این نیز گزارش های نشر شده بود که شماری از داعشیان پس از شکست در سوریه و عراق از راه های قاچاقی به افغانستان آمده اند تا در کنار جنگجویان داعش قرار گیرند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ادامه جنجال بر سر قانون تصویب شده حمایت از کودکان

(Last Updated On: دسامبر 14, 2019)تصویب قانون حمایت حقوق کودک، تنش های زیادی را میان …