نگرانی مقام های امنیتی بدخشان از سقوط ولسوالی زیباک

(Last Updated On: آگوست 8, 2018)

مسوولان امنیتی ولایت بدخشان می‌گویند که طالبان با امکانات و تجهیزات پیشرفته تصمیم گرفته اند تا به ولسوالی زیباک حمله کنند.

ولسوالی زیباک از ولسوالی‌های راه بردی برای طالبان در بدخشان شمرده می‌شود.

زیباک از شمال با وردوج از جنوب با پاکستان از طرف شرق با ولسوالی یمگان و از غرب با ولسوالی جرم هم‌مرز است.

 مسوولان امنیتی ولایت بدخشان می‌گویند که طالبان با امکانات مجهز برنامه حمله بالای زیباک را ریخته اند و آنان برای دفاع از این ولسوالی امکانان کافی و سلاح های سنگین در دست ندارند.

اما مسوولان محلی بدخشان می‌گویند: آنان از هر نگاه نیروهای امنیتی را حمایت می‌کنند و باید نظامیان در دفاع از مردم زیباک کوتاهی نکنند.

این در حالی است که سربازان در خط مقدم نبرد از نبود سلاح‌های سنگین انتقاد می‌کنند و از حکومت می‌خواهند که برای آنان تجهیزات جنگی سنگین آماده کند.

از سوی دیگر باشندگان زیباک، نیروهای امنیتی را به غفلت وظیفوی متهم کرده می‌گویند که طالبان در میان نیروهای امنیتی زیباک نفوذ کرده اند. 

نگرانی‌ها از احتمال سقوط ولسوالی زیباک در حالی افزایش می‌یابد که این ولسوالی سال گذشته نیز  به گونه کامل به دست طالبان سقوط کرده بود.

در حمله یک ماه پیش طالبان نیز، بخش بزرگ از ولسوالی زیباک و اشکاشم  به دست این گروه افتاد که به گفته نیروهای امنیتی در این حمله  ۲۶ سرباز جان باخته و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شدند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

برای نخستین‌بار سردخانه معیاری در کابل ساخته شد

(Last Updated On: نوامبر 14, 2019) برای نخستین‌بار، یک سردخانه معیاری از سوی سکتور خصوصی، …