خبرهای تازه

نگرانی مردم از ادامه درگیری‌ها در ولایت‌های شمالی و شمال‌شرقی

(Last Updated On: سپتامبر 10, 2019)

ادامه درگیری‌های اخیر در بخش‌های از ولایت‌های شمال و شمال‌شرقی کشور، باشنده‌گان این مناطق را دچار مشکلات جدی ساخته است.

مسدود ماندن بزرگ‌راه کابل شمال در ولایت بغلان و دست به دست شدن دست کم ۸ ولسوالی از سوی نیروهای امنیتی و طالبان در جریان چند روز گذشته نگرانی‌های باشنده‌گان این مناطق را در پی داشته است.

بیش از ده روز می‌شود که بزرگ راه کابل_شمال در ولایت بغلان مسدود است. درگیری در حال حاضر میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در حومه‌های شهر پلخمری مرکز بغلان ادامه دارد.

محمد صفدر محسنی، رئیس شورای ولایتی بغلان، می‌گوید: “در حومه‌های شهر خط اول است و مردم کاملا به قسم محاصره قرار دارند تشویش دارند و کمره‌های مردم بخاطر مبارزه بسته است.”

پس از حمله طالبان به شهر کندز، این گروه به شهر پلخمری نیز حمله کردند و بخش‌هایی از این شهر را در اداره خود آوردند.

در تازه ترین مورد، ولسوالی‌های ینگی قلعه و درقد ولایت تخار به دست طالبان سقوط کرد. ولسوالی ینگی قلعه سه شنبه شب و ولسوالی درقد صبح امروز(سه شنبه، ۱۹ سنبله) به دست مخالفان افتاده است.

آن سوی دیگر، ولسوالی‌های ماورای کوکچه در ولایت تخار نیز شاهد درگیری‌های شدید است.

محمد جواد هجری، معاون سخنگوی والی تخار، در این مورد اظهار می‌دارد: “نیروهای امنیتی ینگه قلعه به تصرف طالبان آمد و درقد هم نیروهای امنیتی انجا است وضعیت به‌زودی به نفع نیروهای ما تغییر می‌کند.”

در ولایت کندز نیز از۴ روز به ای‌نسو ولسوالی‌های دشت ارچی، خان آباد و قلعه زال بین مخالفان مسلح و نیروهای امنیتی دست به دست شده اند و وضعیت قسمت‌های دیگر این ولایت نیز قناعت بخش گفته نمی‌شود.

این در حالی است که فراه، غزنی، بدخشان، جوزجان، سرپل، فاریاب و شماری از ولایت دیگر نیز شاهد درگیری میان مخالفان مسلح حکومت و نیروهای امنیتی می‌باشند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

خوش‌بینی ترمپ از تبادله زندانیان طالبان در برابر استادان آمریکایی

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019) دونالد ترمپ، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا خوشبین است که …