نگرانی مجلس از توزیع شناسنامه های جعلی برای تقلب در انتخابات

(Last Updated On: می 29, 2018)

نماینده گان مردم ازچگونه گی برگزاری انتخابات انتقاد می کنند و می گویند کار شیوه های که برای برگزاری این روند روی دست گرفته شده کشور را با بحران بزرگی مواجه خواهد کرد.

شماری از نماینده گان با ابراز این مطلب می گویند که توزیع بی رویه شناسنامه و فروش آن زمینه های تقلب گسترده را در انتخابات فراهم می کند.

داوود کلکانی، نماینده مردم کابل در مجلس می گوید: “در شهر کابل هزاران تذکره جعلی توزیع شده و کشور داخل بحران شده و اگر این مسایل جلوگیری نشود کشور رو به سقوط میرود.”

غلام فاروق مجروح، نماینده مردم هرات در مجلس می افزاید: “توزیع بی رویه تذکره میتواند چالش های زیای را به میان آورد. احتمال میرود اتباع خارجی نیز تذکره اخذ کنند و کسانی که به جرایم جنایی متهم هستند میتوانند تذکره دیگه بگیرند و این عوامل میتواند چالش های بیشتر در برابر انتخابات ایجاد کند.”

درهمین حال رییس مجلس نماینده گان تاکید می ورزد که باید راهکار های برای برگزاری انتخابات سنجیده شود، که مشروعیت این روند زیر پرسش قرار نگیرد.

عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده گان می گوید: “مشروعیت انتخابات قسماً زیر سوال است. تمدید زمان ثبت نام رای دهنده گان و توزیع تذکره یک نیاز اساسی است. هنوز در این فرصت زمانی این مشکل مرفوع نشده، مشکل با قوت خود باقی است.”

با این حال نماینده گان مردم در مجلس تاکید می ورزد که اگر برای برگزاری انتخابات زمینه سازی لازم ازسوی حکومت صورت نگیرد، هیچ گاهی انتخابات قابل قبول در کشور برگزار نخواهد شد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Check Also

عبیدالله بارکزی عضو مجلس نماینده‌گان ترور شد

(Last Updated On: مارس 23, 2019) عبیدالله بارکزی، نماینده مردم ارزگان در مجلس نمایندگان، در …