خبرهای تازه

نگرانی‌ها از افزایش بی‌سابقه ناامنی‌ها در شهر کابل

(Last Updated On: جولای 19, 2019)

شماری از باشنده‌گان پایتخت از نبود امنیت و بالا بودن میزان جرایم جنایی در شهر کابل ابراز نگرانی کرده، نیروهای امنیتی را به کم توجهی در این زمینه متهم می‌کنند.

آنان می‌گویند که در هر شبانه روز در مناطق مختلف این شهر، افراد مسلح ناشناس جان چندین فرد بی‌گناه را می‌گیرند.

در تازه ترین مورد، صبح روز (جمعه، ۲۸ سرطان) افراد مسلح ناشناس، یک تن را در پروژه جدید خیرخانه از مربوطات حوزه یازدهم شهر کابل، به قتل رساندند .

با این حال، بازمانده‌گان مقتول خواهان تأمین عدالت از سوی نهادی عدلی و امنیتی استند، آنان می‌گویند که نیروهای امنیتی توانایی دست‌گیری افراد جنایت پیشه و گروه‌های تبه کار را ندارند.

از سویی هم، در گوشه دیگر از پایتخت در مربوطات حوزه پنجم امنیتی، دو روز پیش، افراد مسلح ناشناس با استفاده از تاریکی شب یک مرد و یک بانو را  به قتل رساندند که این رویداد باعث ایجاد وحشت در میان باشنده‌گان این ناحیه شده است.

این در حالی است که مسئولان در فرماندهی پولیس کابل می‌گویند در یک ماه پسین میزان جرایم در شهر کابل ۹۰درصد کاهش یافته است.

فروس فرامرز، سخنگوی این نهاد می‌گوید: “دو هفته که گذشت ما تعداد از افراد تروریست را که در آن ساحه فعالیت می‌کردند بازداشت کردیم، در قسمت جرایم جنایی، مجرمین که زیر تعقیب ما قرار داشتند بازداشت شدند.”

هرچند پولیس می‌گوید که بسیاری از افرادی‌که در صدر حرم جنایت قرار داشته اند را بازداشت کرده است، اما ظاهرا در وضعیت امنیتی کابل تغییر آن چنان که باید هویدا می‌شد احساس نمی‌شود.

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش مجلس نماینده گان به بازرسی وسایط شیشه سیاه اعضای شورای ملی

(Last Updated On: اکتبر 14, 2019)قانون شکنی های حکومت ساختار نظام را برهم زده و …