خبرهای تازه

نوی کابل بانک بار دیگر برای فروش به داو طلبی گذاشته شد

(Last Updated On: اکتبر 28, 2015)

vlcsnap-2015-10-28-18h19m19s72

 

وزارت مالیه می گوید بر اساس فیصله کابینه ، نوی کابل بانک باید به فروش برسد.

معاون بانک مرکزی افغانستان می گوید: برای شناخت خریدار تمام شرایط درنظرگرفته می شود . این مقام بانک خاطرنشان ساخته است که نوی کابل بانک اکنون درحالت زیان قراردارد.

نوی کابل بانک با سرگذشت پر از فراز و نشیب یکبار دیگر به داو طلبی گذاشته شد . محمد آقا کوهستانی رییس عمومی  خزاین وزارت مالیه می گوید: خریدار کابل بانک باید شرایط لازم را داشته باشد به گفته وی اگر اتباع خارجی هم شرایط را داشته باشند می توانند در داو طلبی شرکت کنند.

محمد اقای کوهستانی رییس عمومی خزاین وزارت مالیه میگوید” به اساس فیصله کابینه نوی کابل بانک باید فروخته شود و داو طلبی برای دو ماه ادامه می یابد شرایط این است که دوا طلب باید درحساب بانکی اش بیست میلیون دالر داشته باشد جواز رسمی داشته باشد حتا اگر شهروند خارجی باشد”

 درهمین حال مسوولان بانک مرکزی افغانستان می گویند نوی کابل بانک اکنون در زیان است .

خان احمد هده وال معاون افغانستان بانک”شناخت خریدار وظیفه افغانستان بانک است  هرکسی که می خواهد بخرد باید توانایی خرید را داشته باشد اکنون کابل بانک در زیان است وعلت زیان هم همان است که سقوط کرده بود و ما پول آن از دوران باز ماند.”

کابل بانک پیشین زمانی به بحران رفت که سهمداران و قرضه گیرندگان درسال 2010 میلادی نزدیک به 900 میلیون دالر از این بانک بیرون کشیدند . پس از آغاز بررسی پرونده کابل بانک و جمع آوری پول های آن 258 میلیون دالر آن هنوز نزد بدهکاران باقی مانده است .

گزارش از نبیله حفیظی

About ATN News

Check Also

نمایندگان امریکا و روسیه در مورد صلح افغانستان در انقره دیدار کردند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019) زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان با …