خبرهای تازه

نور: ائتلاف ملی برای نجات افغانستان بزودی اعلام موجودیت خواهد کرد

(Last Updated On: جولای 1, 2018)

عطا محمد نور، والی پیشین بلخ پس از سفر اش به ترکیه صبح روز یک شنبه وارد شهر مزار شریف شد و در نخستین صحبت اش اظهار نمود که ائتلاف ملی برای نجات افغانستان به زودی با یک مجموعه بزرگ در کابل اعلام موجودیت خواهد کرد.

آقای نور در جریان سخنرانی اش نیز عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی را هدف قرار داد.

وی گفت: “امسال وقتی که من حمایت نکنم، قصر سپیدار دیگر تاج گذاری را نمیبیند. آن هم توان ملت با غرور و با عزت ما بود که به قصر سپیدار نشست و تاج گذاری کرد. این بار آن تاج را ما میگیریم. یا خود ما میدان را میبریم یا یکی از یار های صادق خود را به میدان می آوریم.”

والی پیشین بلخ بیان کرد که در جریان سفر اش به ترکیه با شریک های بین المللی، چهره های تاثیر گذار کشور و نامزدان انتخابات روی موارد سرنوشت ساز افغانستان دیدار و گفتگو کرده است.

آقای نور از عدم شفافیت در انتخابات آینده ابراز نگرانی کرد و تاکید نمود که بزودی  از توزیع شناسنامه و استیکر به دست فرد مشخصی و انتقال آن توسط چرخبال ها به ولسوالی های کشور پرده برمیدارد.

او هشدار داد که اگر انتخابات به گونه شفاف برگزار نشود با هم پیمانان اش حکومت موقت را اعلام میکنند.

عطا محمد نور همچنان با توجه به وضعیت افغانستان یاد آور شد که یا خودش نامزد انتخابات ریاست جمهوری میشود و یا از فردی پشتبانی میکند که حمایت کشور های منطقه و آمریکا را با خود داشته باشد.

افزایش جرم های جنایی و ناامنی های اخیر در ولایت بلخ عطا محمد نور را نیز نگران کرده است. آقای نور خطاب به نیروهای امنیتی تاکید کرد که به عمل زشت هر فرد پاسخ قانونی داده شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امنیت ملی بغلان ۱۲۷ کیلوگرام مواد مخدر را کشف نمود 

(Last Updated On: فوریه 18, 2020)ریاست امنیت ملی بغلان از قاچاق مقدار ۱۲۷ کیلوگرام مواد …