خبرهای تازه

نهاد بین المللی دموکراسی نهاد های حکومتی را هنوز هم چالش زا میداند

(Last Updated On: July 16, 2017 6:07 pm)

نهاد بین المللی دموکراسی می گوید: هنوز هم وجود فساد و کند کاری در شماری از نهاد های حکومتی چالش زا است.

نهاد دموکراسی بین المللی یک ارزیابی را جهت پیداکردن موانع و چالش ها در روند ارایه خدمات وزارت های داخله، معارف، اقتصاد و ریاست های ثبت احوال نفوس، ترافیک و شهراداری کابل انجام داده است که هدف از این ارزیابی ساده سازی روند ارایه خدمات در این نهاد ها گفته شده است.

میزوارسرستروم، رییس نهاد بین المللی دموکراسی میگوید: “ما اصلاحات را میاوریم در روند هایی که مردم از آن رنج میبرند و زمینه فساد در آن مهیا است مثلا روند جوازدهی، توزیع شناسنامه ها و توزیع گواهی نامه مکتب ها. این روند ها را ساده می سازیم تا که زمینه فساد از بین برود”.

در همین حال دیده بان شفافیت خواهان اقدامات عملی و جدی برای مبارزه با فساد در کشور هست.

سید اکرام افضلی، رییس دیده بان شفابیت میگوید: “این اقدامات بسنده نیست باید بیشتر کار شود تا اصلاحات سرتاسری بوجود بیاد نیاز است که با راهبرد واضح برای مبارزه با فساد داشته باشیم”.

حمیرا ایوبی، عضو مجلس نمایندگان میگوید: “فساد سبب شده که مردم از حکومت رو بگرداند و یکی از عوامل جنگ در کشور شده است. اداراتی که برای مردم خدمات ارایه می کنند بیشتر مورد پرسش استند”.

هم اکنون نهادهای زیادی برای مبارزه با فساد در کشور فعالیت دارند اما این نهادها نتوانسته اند در کاهش و یا از بین بردن فساد کار آنچنانی را انجام دهند. گفته می شود در برخی موارد خود این نهاد ها به منبع فساد مبدل شده اند.

گزارشگر: لیدا نیازی

 

About Ariana News

Check Also

طالبان از آغاز کار پروژه تاپی در افغانستان اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: February 23, 2018 2:08 pm)گروه طالبان با نشر خبرنامه ای از آغاز …