نهادی های انتخابات از فیصله نامزدان حمایت کرد

(Last Updated On: جولای 13, 2014)

3مقام نخست کمیسیون مستقل انتخابات طی یک کنفرانس خبری مشترک با یان کوبیش نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان و عبدالستارسعادت رییس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی از فیصله نامزدان در مورد نتایج انتخابات ابراز قدردانی کرد.
مسوولان در این کمیسیون همچنان از پا درمیانی جان کری وزیر خارجه امریکا و بارک اوباما که برای شکستن بن بست انتخابات افغانستان میانجگری کردند ابراز سپاس کردند.
آقای نورستانی گفت:” نظر به فیصله میان نامزدان آرای تمام ۳۴ ولایت افغانستان به همکاری امنیتی آیساف به دفتر مرکز کمیسیون مستقل انتخابات در کابل انتقال داده خواهد شد و با در نظر داشت ۱۶ مورد بالای صندوق ها تفتیش صورت خواهد گرفت”.
رییس کمیسیون مستقل انتخابات از همچنان یاد آورد شد که برای تفتیش و بررسی آرای ۳۴ ولایت کشور تصمیم دارند تا حدود ۱۰۰ تیم را آماده نمایند تا روزانه هزار صندوق را تفتیش کنند.
اما آقای نورستانی زمان تعیین شده برای آغاز این روند را مناسب ندانست و گفت:” برای تفتیش و بررسی و بخاطر اینکه بتوانیم تمامی آراء را در زمان تعیین شده آن تفتیش و بررسی کنیم نیاز است تا کارمندان این کمیسیون آموزش های لازم را کسب کنندُ لذا وقت تعیین شده برای آغاز کار تغییر کند”.
در کنار این عبدالستار سعادت رییس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی نیز از این اقدام حمایت کرد و گفت انتقال قدرت در افغانستان بگونه مسالمت آمیز سابقه ندارد ، اما اینبار با همکاری سازمان ملل و آقای بارک اوباما خوشحال استم که این روند به گونه صلح آمیز به نیتجه میرسد و مهمتر از همه اینست که نامزدان به این روند توافق کرده اند”.
در ادامه این نشست یان کوبیش نماینده سازمان ملل متحد نیز از نامزدان برای فیصله و پذیرفتن طرح های که سازمان ملل برای بیرون رفت از این قضیه پیشنهاد کرده بود ابراز سپاس کرد و گفت برگشتن آقای عبدالله به روند انتخابات دست آورد بزرگ سازمان ملل برای تقویت روند دموکراسی در افغانستان است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

۱۵۰۰ عراده ملی بس در شهر کابل به فعالیت آغاز می‌کند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019) به ارزش میلیون ها افغانی ایستگاه های ملی بس …