خبرهای تازه

نمایندگان مردم در مجلس خواهان استیضاح مسوولان امنیتی شدند

(Last Updated On: سپتامبر 8, 2018)

مسوولان امنیتی توانایی تامین امنیت مردم را ندارند و بی درنگ از سوی مجلس نمایندگان باید استیضاح و سلب صلاحیت شوند.

شماری از نمایندگان مردم در مجلس با ابراز این مطلب می‌گویند در حالی که مردم هر روز قتل عام می‌شوند، اما حکومت نتوانسته تا جلو این حمله‌ها را بگیرد.

حکومت در نشست عمومی مجلس نمایندگان پس از رخصتی‌های تابستانی با موجی از انتقادها رو به رو شد.

شماری از اعضای این مجلس حکومت را در تامین امینت به بی پروایی متهم کرده می‌گویند که از آغاز کار حکومت وحدت ملی تا کنون چهل هزار تن کشته شده اند و مسوولیت این خون‌ها به دوش حکومت است.

غلام حسین ناصری نماینده مردم در مجلس میگوید: “مسوولیت این خون‌ها به دوش حکومت است چون مسوولیت امنیت مردم به دوش حکومت است و حکومت باید پاسخ دهد که چرا نمی‌تواند جلو کشتار مردم را بگیرد.”

محمد نعیم لالی حمیدزی نماینده مردم در مجلس ابراز می‌کند که از آغاز حکومت وحدت ملی چهل هزار تن کشته شده اند. این موضوع در دستور جلسه گرفته شود زیرا تنها در یک ساحه شهر کابل دوازه حمله فراس‌افگنانه صورت گرفته است.

درهمین حال شماری از اعضای مجلس خواستار استیضاح و سلب صلایت بی درنگ مسوولان امنیتی هستند.

عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم مجلس اظهار می‌کند: “حکومت وحدت ملی توانایی حل چالش‌ها را ندارد، این حکومت به یک بیماری سرطانی برای مردم مبدل شده است و درباره قتل های عام که صورت گرفته مسوولان امنیتی استیضاح شوند و بدون پرسش و وضاحت رای علنی داده و سلب و صلاحیت شوند.”

جعفرمهدوی نماینده مردم در  مجلس می‌گوید: “نگرانی ها از چندین فاجعه وجود دارد و اگر امنیت را گرفته نمی توانند ما خود امنیت را تامین می کنیم و حکومت معنایی ندارد.”

در همین حال قرار است مسوولان امنیتی از سوی کمیسیون های امور دفاعی و امنیت داخلی برای پاسخگویی به لین مجلس فرا خوانده شوند.

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان می‌گوید: “درجریان تعطیلات تابستانی چندین حمله خونین صورت گرفته و از کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی میخواهیم تا مسوولین امنیتی را دعوت کنند و گزارش را به مجلس عمومی ارایه کنند تا در روشنایی آن مجلس تصمیم بگیرد.”

این انتقادها همزمان با حملات خونین گروه‌های هراس‌افگن در پایتخت و بخش های دیگر کشور در حالی صورت می گیرد، که حکومت برای مهار ناامنی ها در کشور برنامه های اثر گذار ندارد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

رایزنی عبدالله، حکمتیار و نبیل در مورد انتخابات و صلح

(Last Updated On: دسامبر 4, 2019)عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل از نامزدان …