خبرهای تازه

نمایندگان مردم در مجلس حکومت را به باج گیری سیاسی متهم می کنند

(Last Updated On: جولای 23, 2018)

حکومت به جای رسیدگی به چالش های بزرگ کشور در تلاش باج گیری های سیاسی است.

شماری از نمایندگان مردم در مجلس با ابراز این مطلب می گویند که نقض قانون اساسی و دامن زدن به موضوعات قومی موارد مهمی اند که حکومت تاکنون به آن ادامه داده است.

همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان گفت: “سیاست موجود حکومت، دامن زدن به موضوعات قومی و جنگ انداختن مردم افغانستان و نقض قانون اساسی است. تبیعد معاون اول ریاست جمهوری و کشتار هزاران تن مسوولیت اش به دوش حکومت است.”

چمن شاه اعتمادی نماینده مردم در مجلس علاوه کرد که حکومت به جای پرداختن به امور مردم، دست به باج گیری های درون حکومتی میزند.

از سوی هم شماری از نمایندگان در مجلس می‌گویند که اختلافات سیاسی نه تنها مشکل مردم را حل نمی‌تواند بلکه تاریخ گذشته را تکرار خواهد کرد که سخت به زیان مردم افغانستان خواهد بود.

صالح محمد سلجوقی نماینده مردم در مجلس ابراز کرد : “اختلافات سیاسی در افغانستان تاریخ گذشته را تکرار خواهد کرد و اگر این اختلافات قومی ادامه یابد وحدت ملی صدمه میبیند و عواقب ناگوار در پی خواهد داشت.”

با این حال رییس مجلس نمایندگان تاکید می ورزد که حکومت مکلف است تا اقدامات عملی را برای بیرون رفت از این وضیعت روی دست گیرد.

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان علاوه کرد که وضعیت موجود مشکلات زیادی را به وجود آورده است و برای نجات افغانستان از این وضع باید در کنار هم کار کنیم.

نمایندگان مردم درمجلس تاکید می ورزند که حکومت تعهدات اش را در برابر مردم عملی نکرده که این کار باعث ایجاد چالش های زیاد در کشور شده است. از این رو مردم نسبت به عملکرد حکومت بی باور شده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

به زودی یک هیئت همه شمول مذاکره کننده تشکیل خواهد شد – شورای عالی صلح

(Last Updated On: فوریه 27, 2020)یکی از معاونان شورای عالی صلح از ایجاد شورای عالی …