نمایندگان مردم در مجلس برخورد حکومت با افراد قیصاری را شدیداً محکوم کردند

(Last Updated On: جولای 14, 2018)

شماری از نمایندگان مردم در مجلس عملکرد حکومت در پیوند به بازداشت نظام الدین قیصاری فرمانده نیروی خیزش مردمی و برخورد نادرست با محافظین اش را نادرست عنوان کرده میگویند حکومت کرامت انسانی و حقوق انسانی را نقض کرده است.

غلام حسین ناصری نماینده مردم در مجلس  خطاب به حکومت گفت: “افراد قیصاری ازسوی سرباز بی وجدان با بوت های گیتس دار با لگد زده میشود و خلاف قانون کار کرده و این یک برخورد غیر انسانی است و عاملین این فاجعه باید مشخص شوند.”

شماری دیگر از نمایندگان این برخورد حکومت را جنایت عنوان کرده و از عواقب ناگوار آن هشدار دادند.

محمد نعیم لالی حمید زی نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: “از رییس جمهور میخواهیم که به زبان پاکستان و غرایض سیاسی چرا قیصاری را بازداشت کرده است و حکومت نباید قوم ها را به تعصب بیاندازد.”

اما شمار دیگری از نمایندگان از بازداشت شدن قیصاری ابراز خرسندی کرده گفته اند قیصاری شخص ظالم بوده و جنایات زیادی را مرتکب شده است و برخورد کوماندو با افراد قیصاری نیز بخاطر مقاومت و تسلیم نشدن آنها بوده است. ازین رو نباید موضوع گیری های غیر مسوولانه در برابر بازداشت وی صورت گیرد.

درهمین حال عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نماینده گان می گوید که تصاویر بازداشت محافظان قیصاری تاسف بار است. وی افزود باید از درون مجلس در باره قضیه قیصاری هئیت تعیین شود و کمیسیون های امنیت داخلی، امور دفاعی و عدالی قضایی مسوولیت دارند تا این موضوع را پیگیری کنند.

این درحالیست اخیراً تصاویر از برخورد نیرو های کوماندو در رسانه ها دست به دست میشود که نشان دهنده برخورد غیر مسوولانه نیرو های کوماندو با محافظین قیصاری می باشد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

دو نفر در اثر ویروس کرونا در ایران جان باختند

(Last Updated On: فوریه 20, 2020)ایران از درگذشت دو نفر که به علت ابتلا به …