خبرهای تازه

نمایندگان مجلس: عاملان خودکشی «زهرا خاوری» باید به کیفر برسند

(Last Updated On: نوامبر 22, 2017)

عاملان خود کشی زهرا خاوری بی درنگ باید از سوی حکومت شناسایی و به کیفر برسند.

نماینده گان مردم درمجلس با ابراز این مطلب می گویند که فرهنگ تعصب و تنگ نظری در نهاد های آموزشی سبب شده تا زهرا دست به خود کشی بزند.

پس از آنکه مونوگراف بانو زهرا خاوری چندین بار از سوی استاد رهنما وی رد می شود، این دانشجو تن به خود کشی می دهد که این کار نگرانی های جدی نماینده گان مردم درمجلس را برانگیخت.

نصر الله صادقی نیلی زاده، نماینده مردم دایکندی در مجلس به روز چهارشنبه گفت: “متاسفانه مونوگراف زهرا چند بار رد شد که این تعصب و تنگ نظری استادان را نشان میدهد و این گونه استادان صد ها و هزاران جوانان دیگر را در دانشگاه ها دچار مشکل کرده است و کسانی که در قضیه خود کشی زهرا دست دارند باید مورد پیگیرد جدی قرار بگیرند.”

محمد عارف رحمانی، نماینده مردم غزنی در مجلس افزود: “ما شاهد قربانی استعداد ها هستیم و خود کشی زهرا شرمساری دانشگاه بود و باید جلو تعصب در دانشگاه های کشور گرفته شود.”

درهمین حال مجلس نماینده گان به کمیسیون فرهنگی و تحصیلات عالی وظیفه سپرد تا قضیه خود کشی بانوی دانشجو را به گونه جدی پیگیری کند.

همایون همایون، معاون اول مجلس نمایندگان تاکید می ورزد که مجلس نماینده گان از کنار قضیه خود کشی زهرا به ساده گی عبور نخواهد کرد.

آقای همایون اظهار داشت: “تبعیض برابر با تروریزم است و موضوع زهرا خاوری را کمیسیون مربوط که دینی و فرهنگی است باید پیگیری کند و نتیجه آن را روشن سازد.”

نماینده گان مجلس تاکید می ورزند که دانشجویان در دانشگاه های کشور همواره با چالش های مواجه می شوند، اما به علت عدم رسیده گی به این چالش ها برخی از دانشجویان مجبور میشوند تا به خود شان زیان برسانند.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

خلیل‌زاد: توافق سیاسی با طالبان جز منافع ملی امریکا است

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019) زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، می‌گوید …