نمایندگان: فشارهای نظامی علیه طالبان افزایش یابد

(Last Updated On: ژانویه 16, 2019)

روند صلح در افغانستان هنگامی به نتیجه میرسد که فشار های نظامی بر گروه طالبان بیشتر شود و نیز سیاسیون پاکستان به تعهدات شان عمل کنند.

شماری از نمایندگان مردم در مجلس با ابراز این مطلب می‌گویند که اظهارات رهبر جمعیت علمای پاکستان برای صلح افغانستان نمایانگر آن است که مسوولیت کشتارها در جریان چندین سال به دوش پاکستان است.

پس از سفر نماینده  ویژه رییس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح به پاکستان و دیدار آن با مقام های سیاسی و مذهبی این کشور؛ هر چند روزنه‌ی امید برای رسیدن به صلح باز شده است، اما شماری از نمایندگان مردم در مجلس می‌گویند که اگر سیاسیون پاکستان به گفتار شان عمل نکند، روند گفتگوهای صلح به نتیجه ای نخواهد رسید.

کرام الدین رضا زاده نماینده مردم در مجلس خطاب به طالبان می‌گوید: “در مورد صلح پاکستان به این باور رسیده که جنگ افغانستان نا مشروع است؛ طالبان، دیگر برادران تان را نکشید و صلح کنید. چیزی که سیاسیون پاکستان میگویند که به آن عمل کنید.”

قاضی عبدالرحیم نماینده مردم در مجلس علاوه می‌کند: “فضل رحمان وعده کرده که بر طالبان فشار بیاورد تا به صلح حاضر شوند، اما فضل رحمان درک نکرد که در هفده سال قتل های بی جا صورت گرفته است و طالبان باید رو در رو با حکومت قضیه را حل و فصل نمایند.”

در همین حال رییس مجلس نمایندگان تاکید بر افزایش عملیات ها علیه گروه های هراس افگن دارد و می‌گوید که این فشار ها سبب می شود تا آنان به میز گفتگوهای صلح با حکومت حاضر شوند.

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان ابراز می‌کند: “عملیات های اخیر که از سوی وزارت های داخله و دفاع صورت گرفته مطلوب است و این عملیات ها بالای مخالفان بیشتر شود تا ناگزیر شوند به روند صلح بپیوندند و صلح آبرومند و ختم جنگ نیاز اساسی کشور است.”

با این حال نمایندگان مجلس تاکید می‌ورزند که جامعه جهانی به ویژه امریکا نتوانسته تا در بخش امنیتی و فقر تغییرات اساسی را در افغانستان به میان آورند؛ از همین رو ماموریت آنان در کشور پرسش های زیادی را به میان آورده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

والی فاریاب: طالبان مسلح شش عضو یک خانواده را تیرباران شدند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2020)مقام های محلی ولایت فاریاب میگویند که طالبان مسلح شش …