خبرهای تازه

نمایندگان: حکومت تعهد راستین برای صلح را ندارد

(Last Updated On: دسامبر 1, 2018)

شماری از نمایندگان مردم در مجلس معتقد اند که حکومت تعهد راستین برای صلح را ندارد.

این نمایندگان علاوه میکنند که هیات گفتگو کننده صلح فاقد تجربه برای متقاعد ساختن گروه طالبان به روند صلح است.

هر چند بحث گفتگوهای صلح با طالبان از موارد مهمی است که امیدواری را برای رسیدن به ثبات، بیشتر کرده است. اما ادامه جنگ و افزایش تلفات نشان میدهد که حکومت تعهدی به صلح ندارد.

شماری از نمایندگان مجلس با تاکید بر این مطلب میگویند که تعین هیات گفتگو کننده صلح حکومت برای آوردن گروه طالبان به میز مذاکره نتیجه ای نخواهد داد.

جعفر مهدوی نماینده مردم در مجلس میگوید که هیات مذاکره کننده فاقد تجربه در کار گفتگو با طالبان است؛ از این رو با این افراد گفتگوهای صلح به نتیجه ای نخواهد رسید.

عبید الله بارکزی نماینده مردم در مجلس می‌افزاید که افغانستان به قبرستان، بیمارستان و زندان ها مبدل شده است؛ امریکا و حکومت نباید نظاره گر این وضعیت باشد، بلکه برای حل این مشکل اقدام کنند.

همچنان نفیسه عظیمی نماینده مردم در مجلس میگوید که رییس جمهور باید بالای کمیته صلح تجدید نظر کند؛ زیرا این افراد توانایی گفتگو صلح با گروه طالبان را ندارند.

در همین حال معاون دوم مجلس نمایندگان تاکید می‌ورزد که اگر به وضعیت امنیتی رسیدگی نشود، کشور به تباهی خواهد رفت.

امیرخان یار معاون دوم مجلس نمایندگان ابراز میکند: “مسجدها، مکتب‌ها و هیچ بخشی از کشور ما امن نیست، اگر جلو ناامنی ها گرفته نشود کشور به سوی بربادی میرود.”

با این حال نمایندگان در مجلس طرح پنج ساله صلح رییس جمهور را نیز به باد انتقاد میگیرند و میگویند که اگر روند صلح بار دیگر به درازا کشانیده شود، میزان تلفات نظامیان و غیر نظامیان افزایش خواهد یافت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ولسوال نام نهاد طالبان در بلخ کشته شد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019)قول اردوی 209 شاهین با پخش خبرنامه ای از کشته …