خبرهای تازه

نمایندگان: حکومت انتخابات را مهندسی می‌کند

(Last Updated On: سپتامبر 19, 2018)

حکومت تلاش دارد تا با مهندسی انتخابات نمایندگان انتصابی را به مجلس نمایندگان معرفی کند و این عمل خیانت ملی است.

معاون اول مجلس نمایندگان با ابراز این مطلب می‌گوید که حکومت تعهدات اش را برای شافیت انتخابات عملی نکرده است و این روند را به سود خود شان سوق می‌دهد.

در حالی که حدود یک ماه برای برگزاری انتخابات باقی مانده است، اما نمایندگان مجلس از چگونگی برگزاری انتخابات شفاف نگران هستند.

در این میان همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان تاکید می‌ورزد که حکومت تلاش دارد تا انتخابات پر از تقلب برگزار شود و نمایندگان حکومتی به این مجلس راه پیدا کنند.

در همین حال شماری از نمایندگان مجلس به برگزاری انتخابات شفاف خوشبین نیستند.

نعیم لالی حمیدزی نماینده مردم در مجلس می‌گوید: “تقلب گسترده که از سوی حکومت به کمیسیون مستقل انتخابات هدایت داده تا انتخابات پر از تقلب برگزار شود و ایتلاف ملی مجبور شد تا دست به حرکت های مدنی در برابر این اقدام حکومت بزند.”

خلیل الله شهید زاده نماینده مردم مجلس علاوه می‌کند: “نگرانی های جدی برای عدم شفافیت در انتخابات وجود دارد؛ با تذکره های جعلی چه کار خواهد شد و با این حالت چگونه انتخابات برگزار خواهد شد.”

نمایندگان مردم در مجلس تاکید می‌ورزند که بدون برگزاری انتخابات هیچ گزینه‌ دیگری وجود ندارد و اما اگر مداخله‌های حکومت در این روند پایان نیابد، انتخابات پر از تقلب در کشور برگزار خواهد شد و پیامد های ناگوار آن نیز به دوش حکومت خواهد بود.

About Ariana News

Check Also

نظرسنجی: افغانستان با بیشترین تبعیض قومی، زبانی و مذهبی روبروست

(Last Updated On: مارس 25, 2019)نظر سنجی تازه کمیسیون مستقل حقوق بشر نشان می دهد …