خبرهای تازه

نماینده گان مجلس از عملکرد حکومت در برابر مردم سخت انتقاد کردند

(Last Updated On: دسامبر 23, 2017)

اعضای مجلس نماینده گان از عملکرد حکومت در برابر سرنوشت کشور و مردم سخت انتقاد کردند.

آنان اظهار داشتند که حکومت مسوولیت اش را برای حل چالش ها در کشور انجام نداده و در تلاش دسیسه سازی در برابر شماری از جریان های سیاسی است.

محمد نعیم لالی حمید زی، نماینده مجلس در کندهار گفت: «ما هیچ فشار حکومت را نمی پذیریم و حکومت باید دست از کارکرد های غیر قانونی بردارد. درغیر آن مردم در برابر حکومت ایستاده خواهند شد.»

حضرت علی، نماینده ننگرهار در مجلس بیان داشت: « مشکلات در داخل ارگ سازمان دهی میشود و در ارگ چند تن محدود است که میخواهند کشور را به بحران ببرند.»

فوزیه کوفی، نماینده بدخشان درمجلس نیز اضافه کرد: «ولسی جرگه به حیث نهاد قانون گذار بحث قانون گذاری را متوقف بسازد و تا زمانی که چهار وزیر دیگر معرفی نشود به بودجه سال آینده رای داده نشود.»

با این حال معاون دوم مجلس، محمد نذیر احمد زی از حکومت خواست تا به فرهنگ سرپرستی پایان دهد و با معرفی سرپرستان به مجلس نماینده گان حکومت را قانون مند سازد.

آقای احمد زی تصریح کرد: «حکومت باید به روند سرپرستی پایان دهد و چهار نامزد وزیر و اعضای دادگاه عالی و نیز دیگر پست های حکومت که سرپرست هستند به مجلس نماینده گان معرفی کنند تا این نگرانی حل گردد.»

باور ها بر این بود که با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی وضعیت در کشور بهبود خواهد یافت، اما با گذشت بیش از سه سال مردم وضعیت دشواری را تجربه می کند و نسبت به آینده شان نگران هستند.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

ترمپ: فرصتی برای توافق صلح با طالبان وجود دارد

(Last Updated On: فوریه 19, 2020)دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا می‌گوید که فرصتی برای توافق …