خبرهای تازه

نمایشگاه صنایع دستی و فرآورده های زارعتی زنان روستایی در کابل برگزار شد

(Last Updated On: November 14, 2017 3:08 pm)

بانوان افغان با تمامی دشواری ها و پشت سر گذاشتن راه های پر پیچ و خم از پنج ولایت کشور با دست باف ها و و فرآورده های خود به کابل آمده و در گوشه ای از باغ بابر تولیدات شان را در یک نمایشگاه برای فروش و به نمایش گذاشتند.

در این نمایشگاه بیش از صد بازرگان اشتراک کرده اند که به باور سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات برگزاری این نمایشگاه در بهبودی کار زنان موثر واقع میشود.

مجیب الرحمان کریمی، سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات اظهار نمود: “این نمایشگاه ها برای بهبود کار وضعیت مردم روستایی زمینه سازی برای بازاریابی تولیدات شان است، تا تولیدات شان را در مرکز به نمایش بگذارند.”

نصیر احمد درانی، سرپرست وزارت زراعت و مالداری نیز بیان داشت: “در فقر زدایی مهم است و بیشترین نفع را خانم ها می برد.”

اما نبود بازار برای فر آورده ها و صنایع دستی نگرانی های زیادی را به بار آورده است.

آزاده، یکی از بازرگانان ولایت پروان گفت: “بهترین تولیدات را داریم، اما بازار نیست تجار ها هم از خارج کشور وارد می کنند و ما بازار نداریم.”

خدیجه، یکی دیگر از بازرگانان ولایت بامیان نیز علاوه نمود: “این نمایشگاه ها برای مان چندان فایده ندارد. از پول فروش کرده کرایه راه ما زیاد میشود.”

در چند سال پسین یک صد و بیست هفت نمایشگاه در کشور برگزار شده است که زمینه را برای به نمایش گذاشتن تولیدات زراعتی و صنعتی  ۱۳۳ هزار روستا نشین مساعد کرده است.

گزارشگر: سمیرا ظفری

About Ariana News

Check Also

عبدالله: تصمیم ناسنجیده عواقب ناگوار دارد| غنی: تجربه های تلخ تکرار نشود

(Last Updated On: February 17, 2018 6:31 pm)عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در مراسم تجلیل …