خبرهای تازه

نمایشگاه صنایع دستی بانوان روستایی در کابل گشایش یافت

(Last Updated On: جولای 31, 2019)

نمایشگاه صنایع دستی بانوان روستایی، امروز(چهارشنبه، ۹ اسد) از سوی مسئولان وزارت احیاء و انکشاف دهات، در کابل گشایش یافت.

این نمایشگاه که در باغ چهلستون شهر کابل افتتاح گردیده قرار است در آن بانوان متشبث از ۳۴ ولایت کشور تولیدات روستایی شان را به نمایش بگذراند.

در همین حال، مسئولان در وزارت انکشاف دهات می‌افزایند که این وزارت  تمویل کننده این برنامه است و تاکنون نزدیک به ۵۰۰ فرست اشتغال‌زایی را از این طریق ایجاد کرده است.

همچنان، مجیب الرحمان کریمی، وزیر انکشاف دهات می‌گوید که این نمایشگاه برای گسترش فعالیت‌های بانوان متشبث و تجارت‌های کوچک موثر تمام می‌شود. آقای کریمی، می‌افزاید که در ۵ سال آینده از طریق این برنامه برای ۸۰۰۰ بانو زمینه کار ایجاد خواهد شد.

آقای کریمی اظهار می‌دارد: “ما می‌خواهیم که از طریق این برنامه برای ۸۰۰۰ بانو در بخش صنایع روستایی زمینه کار را برابر کنیم.”

از سویی هم، بانوان که در این نمایشگاه تولیدات و صنایع دستی شان را به نمایش گذاشته‌اند می‌گویند که راه اندازی چنین نمایشگاه‌ها می‌تواند در بخش بازاریابی برای تولیدات آنان موثر تمام شود.

زینب، یک بانوی متشبث در این زمینه میگوید: “این برای ما یک چانس است، خصوصاً در بخش بازاریابی برای ما بسیار مهم است.”

برنامه انکشاف صنایع روستایی از ده سال به این‌سو از سوی وزارت احیاء و انکشاف دهات در بسیاری روستاهای کشور عملی شده است که حمایت کننده اصلی آن بیشتر بانک جهانی بوده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

برشنا: طالبان سالانه ۵۵۰ میلیون افغانی پول برق ۳۲ ولسوالی را به جیب می‌زنند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)شرکت برق افغانستان «برشنا» میگوید که طالبان مسلح سالانه ۵۵۰ …