خبرهای تازه

نشست سفیران عضو «ریکا» در کابل برگزار شد

(Last Updated On: جولای 10, 2019)

 برای بهبود و رشد اقتصاد منطقه، باید همکاری‌های منطقه‌یی در زمینه اقتصاد و امنیت افزایش یابد.

ادریس زمان، معین سیاسی وزارت خارجه در نشست سفیران عضو همکاری‌های اقتصادی منطقوی “ریکا” در کابل، با ابراز این مطلب می‌گوید که کشور‌های عضو این سازمان افزون بر افزایش فعالیت‌ها و پروژه‌ها، اتاق تجارت و صنایع این سازمان را هم افتتاح کردند.

آقای زمان می‌گوید: “ما کارها را برای همآهنگی بیشتر آغاز کرده ایم. پروژه‌های مانند تاپی، شبکه ریک، شبکه‌های انترنتی و شمار از شبکه‌های دیگر وجود دارد که همآهنگی در آن‌ها باعث افزایش هم‌آهنگی میان کشورهای عضو ریکا می‌شود.”

در همین حال، یادگار خواجه شادمانوف، سفیر اوزبیکستان در کابل می‌گوید که در نشست “ریکا” افزون بر گفت‌وگوهای اقتصادی در مورد هم‌کاری‌های سیاسی نیز بحث می‌شود و از این طریق می‌خواهند همکاری اقتصادی خود را با افغانستان افزایش دهند.

سفیر اوزبیکستان در افغانستان اظهار می‌دارد: “ما می خواهیم که میان دو کشور روابط اقتصادی وسیع شود و در آینده نزدیک یک نمایشگاه بزرگ در افغانستان خواهیم داشت.”

در همین حال، وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که در چهارچوب فعالیت‌های “ریکا” در منطقه تحول بزرگ اقتصادی رونما خواهد شد.

مقدسه یورش، معین این وزارت ابراز می‌دارد: “ما می‌خواهیم به سطح منطقه رشد اقتصادی داشته باشیم و باید برای رسیدن به این هدف زمینه را برای فعالیت بیشتر سکتور خصوصی مهیا کنیم و هم میان کشور ها ارتباطات افزایش یابد.”

از سویی هم، مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری به این باوراند که هم‌کاری‌های منطقه‌یی، زمانی ممکن است که سرمایه‌گذاران در داخل کشور تشویق به سرمایه‌گذاری شوند.

عتیق الله نصرت، رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌گوید: “اگر کشورها می‌خواهند که پروژه‌ها از طریق سکتور خصوصی تطبیق شود باید حکومت ها سهولت ها را برای سکتور خصوص ایجاد کنند.”

در  نشست ریکا، اتاق تجارت و صنایع این سازمان هم در کابل گشایش یافت که از این طریق در مورد سرمایه‌گذاری در منطقه، فرصت‌ها و پروژه‌ها معلومات ضروری ارایه می‌شود.

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

عباس کریمی چهار مدال طلا بدست آورد

(Last Updated On: دسامبر 9, 2019)عباس کریمی در چهار سبک رقابت های سرتاسری شنای معلولان …