نخستین پرواز خارجی از ترکیه به فرودگاه بین المللی مولانا در شهر مزارشریف نشست کرد

(Last Updated On: نوامبر 21, 2013)

نخستین پرواز خارجی از ترکیه به فرودگاه بین المللی مولانا در شهر مزارشریف توسط شرکت هوایی ترکش صورت گرفت و والی بلخ آغاز نشست و برخاست پرواز های بین المللی از فرودگاه مولانا را برای رشد اقتصادی بلخ و شمال افغانستان بسیار مهم خواند.

مسوولين محلی و مردم در بلخ از ماه ها پیش زمانی که فرودگاه بین المللی مولانا مدرن سازی شد منتظر پرواز های مستقیم بین المللی بودند که سرانجام در بامداد روز 4 شنبه(۲۹عقرب) این رویا به حقیقت تبدیل شد.

عطامحمد نور والی بلخ میگوید که، نشست و برخاست پرواز های بین المللی در فرودگاه مولانا نه تنها برای مردم بلخ، بلکه برای مردم شمال هم آسایش و هم منفعت ببار می آورد.

درهمین حال والی بلخ از وزارت ترانسپورت می خواهد ، نام این فرودگاه را که بنام مولانا جلال الدین محمد بلخی گذاشته شده را رسمی سازد.

این درحالیست که این فرودگاه بین المللی ازسوی مقامات بلخ بنام فرودگاه بین المللی مولانا جلال دین بلخی گذاشته شده، ولى مورد بی توجه یی وزارت ترانسپورت قرار گرفته شده است.

مقامات ترکی دربلخ آغاز فعالیت شرکت هوای ترکش را از فرودگاه مولانا نشان دهنده ادامه روابطه دیرینه افغانستان و ترکیه دانسته برزمینه سازی رشد اقتصاد در شمال تاکید میکنند.

ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی مولانا جلاالدین محمد بلخی در مزارشریف 59 میلیون یوروهزینه برداشته و دولت فدرال آلمان آنرا پرداخته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سه روز ماتم ملی اعلام شد

(Last Updated On: فوریه 28, 2015) محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور در نشست فوق …