خبرهای تازه

نخستین بیمارستان برای معتادین مواد مخدر در غزنی گشایش یافت

(Last Updated On: June 19, 2017 8:08 am)

نخستین ساختمان بیمارستان برای معتادین مواد مخدر در غزنی گشایش یافت.

این ساختمان بیمارستان معتادین به مواد مخدر درغزنی در بدل امتیاز دهی صفر بودن کشت مواد مخدر در این ولایت به هزینۀ ۳۵ میلون افغانی از بودجۀ وزارت مبارزه با مواد مخدرساخته شده است.

عارف وفا، نمایندۀ بخش معتادین به مواد مخدر وزارت صحت عامه میگوید که این ساختمان معیاری نبوده، آب نوشیدنی چاه سپتیک برق و امکانات کافی در اختیارندارند و به همین سبب در عرضۀ خدمات با مشکلات جدی روبرو خواهند شد.

در همین حال، مقامهای محلی و مسوولان صحت عامۀ غزنی از افزایش معتادین به مواد مخدر در این ولایت نگران اند و میگویند که سرازیر شدن معتادین از ولایت های همجوار به غزنی و فروش مواد مخدردر بازارهای این ولایت سبب افزایش شمار معتادین به مواد مخدر شده است که این بیمارستان ظرفیت مداوای این همه معتاد را ندارد.

از سوی هم، نمایندۀ وزارت صحت عامه به ین باور است که با ایجاد بیمارستان مشکل معتادین به مواد مخدر حل نمیشود و ادعا دارد که مهاجرت ها و قاچاق مواد مخدرسبب افزایش معتادین به مواد مخدر شده است که باید حکومت در این راستا اقدام جدی نماید.

به گفتۀ این مسوولان، در حال حاضر بیش از ۳ میلیون تن در افغانستان معتاد اند که از این میان حدود ۹۰ هزاران آنان در غزنی اند.

About Ariana News

Check Also

حبیبه سرابی: در شورای صلح صدای بانوان شنیده نمیشود

(Last Updated On: February 18, 2018 8:04 pm)حبیبه سرابی، معاون شورای عالی صلح ادعا میکند …