نخستین اپوزیسیون حکومت وحدت ملی اعلام موجودیت کرد

(Last Updated On: اکتبر 1, 2014)

PIDRAM

نخستین اپوزیسیون حکومت وحدت ملی به رهبری لطیف پدرام عضو مجلس نمایندگان اعلام موجودیت کرد.

آقای پدرام در نشستی که غرض اعلام مجودیت این اپوزیسیون در خیمه لویه جرکه دایر کرده بود هشدار داد که از این حکومت که بعنوان حکومت وحدت ملی است اطاعت نخواهد کرد و با نافرمانی مدنی آنرا ساقط خواهد ساخت.

به باور این رهبر اپوزیسیون، افغانها توان تحمل حکومت وحدت ملی برای پنچ سال آینده را نداشته و به هیچ اپوزیسیون دولتی نیز اجازه فعالیت را نخواهند داد.

لطیف پدرام رهبر اپوزیسیون گفت:” ما حق داریم با استفاده از قانون و حقی را که قانون در اختیار ما گذاشته است از این دولت اطاعت نکنیم و نا فرمانی مدنی بکنیم. با استناد به قانون میتوانیم برای تغییر این نظام کار بکنیم”.

آقای پدارم همچنان امضای پیمان امنیتی و دفاعی را با امریکا و ناتو نقض حاکمیت ملی خواند وگفت:” امضای این پیمان نقض حاکمیت ملی مردم افغانستان است و افغانستان را در یک وضعیت بی ثباتی کامل نگاه میکند”.

آقای پدرام در جریان سخنرانی اش از کارکرد های کمیسیون مستقل انتخابات نیز انتقاد کرد و خواستار به کیفر رساندن اعضای این کمیسیون شد .

در این گردهمایی بدلیل سر دادن شعار های ضد رهبران حکومت وحدت ملی میان حامیان آقای پدرام نیز تشنج و برخورد های فزیکی ایجاد شد که در نهایت آقای پدرام پس از جبهه گیری علیه امریکا این نشست را پایان یافته اعلام کرد.

گفتنیست که تنها دو روز پس از آغاز کار حکومت وحدت ملی ،اپوزیسیون این حکومت روی کار آمد، عبدالطیف پدرام رهبر این اپوزیسیون شکل گیری حکومت از این دست را نامشروع و بحران آفرین میداند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

نورستانی: فقط آرای بایومتریکی سرنوشت زعیم کشور را رقم خواهد زد

(Last Updated On: نوامبر 15, 2019) حواعلم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید که تنها …