نتایج نهایی انتخابات مجلس نماینده‌گان ننگرهار اعلام شد

(Last Updated On: آوریل 12, 2019)

 کمیسیون مستقل انتخابات، نتایج نهایی انتخابات مجلس نماینده‌گان ولایت ننگرهار را اعلام کرد.

بربنیاد نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات، چهارده تن به شمول چهار بانو، به شورای ملی از حوزه انتخاباتی ننگرهار راه یافته اند.

نمایندگان‌برنده این حوزه انتخاباتی؛ عبدالکریم کریمی، فریدون خان مومند، ملک قیس نورآغا ملک‌زی، عبدالروف شپون، امیر محمدیار، نبی‌الله باز، میرویس یاسینی، حضرت علی، ابرارالله مراد، نیازولی مسلم، آرین یون، لیلما ولی حکیمی، سایمه خوگیانی و انیسه عمرانی می‌باشند.

با این حال، کمیسیون مستقل انتخابات تاکنون نتایج نهایی انتخابات مجلس نماینده گان از ۲۶ ولایت کشور را اعلام کرده است. این کمیسیون همچنان می‌گوید که قرار است در روزهای آینده نتایج نهایی انتخابات ولایت‌های هلمند و لوگر نیز اعلام شوند. 

ذبیح الله سادات معاون سخنگوی این کمیسیون می‌گوید: “هر قدر زود که کمیسیون رسیده گی به شکایت های انتخاباتی بررسی هایش را پایان دهد و نتایج را برای ما بفرستد، پس از تطبیق آن را اعلام خواهیم کرد.”

اما، نهادهای ناظر انتخاباتی، با انتقاد از نبود هماهنگی بین کمیسیون‌های انتخاباتی، می‌گوید که این امر سبب به درازا کشیدن اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس نماینده‌گان تمامی ولایت ها شده است. 

نعیم ایوب‌زاده رییس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان بیان می‌دارد: “دلیل کندی پروسه در این است که کمیشنران فعلی با تیم هایی کار می کنند که با کمیشنران قبلی کار کرده بودند، روند پیچیده شده و امکان جدا سازی رای سیاه از سفید وجود ندارد.”

از سویی هم، کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی گفته است که در نیمه‌های هفته پیش‌رو نتایج نهایی تمامی ولایت‌ها به استثناء کابل اعلام خواهند شد.

این در حالی‌ست که بیش از شش ماه از برگزاری انتخابات مجلس نماینده‌گان در ۳۳ ولایت افغانستان می‌گذرد، اما کمیسیون‌های انتخاباتی تاکنون نتوانسته اند تا نتایج تمامی ولایت‌ها به شمول پایتخت را اعلام کنند.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …