نتایج بررسی حمله سه شنبه کابل به شورای امنیت سازمان ملل شریک ساخته می شود : مینه پال

(Last Updated On: آوریل 22, 2016)

5

 حکومت افغانستان نتایج بررسی ها از حمله مرگبار سه شنبه در کابل را به شورای امنیت سازمان ملل متحد به زودی ارایه می کند.

معاون سخنگوی رییس جمهور با بیان این مطلب میگوید با ارایه این اسناد به جهانیان روشن خواهد شد که دشمنان افغانستان در کجا حمایت شده و به کشور فرستاده میشوند.

 درهمین حال آگاهان نیز از سازمان ملل متحد می خواهند که خود برای نابود کردن لانه اصلی تروریزم دست به کار شود .

حمله خونبار سه شنبه طالبان بر ریاست قطعه محافظت رجال برجسته در کابل بی پیشنه ترین حمله پس از فروپاشی رژیم طالبان در پایتخت گفته شده است دراین رویداد ۶۴ تن کشته شده و نزدیک به ۴۰۰ تن دیگر زخمی شده اند .

 این رویداد خونین حکومت افغانستان را وادشت تا راهکارش را در برابر طالبان عوض کند . کاخ ریاست جمهوری که پرچم سه رنگ افغانستان به عزای قربانیان این رویداد در ان نیمه افراشته است میگوید نتایج بررسی های این حمله را به زودی به شورای امنیت سازمان ملل ارایه خواهد کرد.

 دوا خان مینه پال معاون سخنگوی رییس جمهورمیگوید ” نتایج حمله روز سه شنبه در کابل را با شورای امنیت سازمان ملل شریک میسازیم رییس جمهور افغانستان در این زمینه جدی است تا معلوم شود به جهانیان معلوم شود که دشمنان افغانستان در کجا بوده و از کجا به افغانستان فرستاده میشوند”.

 گمان اصلی افغانستان اینست که این حمله در پاکستان طراحی شده است .

اگاهان نیز دلیل اصلی بی ثباتی افغانستان را پاکستان میداند و از سازمان ملل میخواهند برای نابود کردن لانه های امن هراس افگنان در خاک پاکستان خود گام بردارد.

نصر الله ستانکزی اگاه امور سیاسیگفت ” این در صلاحیت سازمان ملل است و باید خود این سازمان وارد عمل شود”.

 قانون گذاران خشم گین افغان نیز پاکستان را به دست داشتن در حمله سه شنبه کابل متهم میکنند و از حکومت افغانستان میخواهند انتقام هر قطره خون کشته شده گان و زخمی های این رویداد را از طالبان و حامیان ان بگیرد.

غلام حسین ناصری عضو مجلس نماینده گانگفت ” پاکستان در این رویداد دست دارد مواد انفجاری که در ان بکار رفته عادی نبوده پاکستان همواره از طالبان حمایت کرده و حکومت باید مردم را برای تامین امنیت بسیج سازد”.

 فریب کاری های پاکستان و اماده نشدن طالبان برای روند صلح همچنان دولت افغانستان را وادار ساخته تا پاسخ جنگ با با جنگ دهد شورای امنیت ملی افغانستان میگوید پس از این اولویت دولت جنگ با طالبان است نه صلح .

 

گزارشگر : فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام کشته شدن ده ها غیر نظامی در حمله نیروهای افغان بر پناهگاه طالبان در هلمند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019)در پی یک عملیات نیروهای افغان بر یک پناهگاه جنگجویان …