نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری کشور فردا اعلام می شود

(Last Updated On: جولای 6, 2014)

1

رییس کمیسیون مستقل انتخابات در یک گفتگوی کوتاه با شماری از رسانه گفته است که آنان دیگر زمان تعیین شده برای اعلام نتایج ابتدایی انتخابات دور دوم را تغییر نخواهند داد و قانون را نقض نخواهند کرد.

مطابق به جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات یازدهمر سرطان روز اعلام نتیجه ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود، اما کمیسیون مستقل انتخابات اعلام این نتیجه را به نسبت باز شماری ۱۹۳۰محل رأی دهی تا شانزدهم این ماه به تاخیر انداخت.

احمد یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت:”مطابق به وعده قبلی فردا نتایج ابتدایی را اعلام مینماید”.

وی همچنان افزود که درمورد اعلام نتایج ابتدایی نشستی را با جامعه مدنی نیز داشتند که آنان نیز از این اقدام کمیسیون حمایت نمودند.

هرچند آقای نورستانی تاخیر بار اول در اعلام نتیجه ابتدایی را تفتیش آرای ۱۹۳۰محل رأیدهی خوانده بود، اما حالا تاکید میکند که اول یک عمل اشتباه را انجام داده اند و به دلیل مشکلات این تاخیر به وجود آمد.

آقای نورستانی درمورد اینکه آیا سرنوشت ۱۹۳۰محل رأیدهی که قرار بود تفتیش شود تکمیل گردیده است یا خیر جزئیات ارایه نکرد. اما گفته میشود که شمارش مجدد و تفتش در شماری محلات رای دهی تکمیل شده و آرای تقلبی شامل این نتیجه نخواهد بود.

این درحالیست که اشرف غنی احمدزی روز گذشته بر اعلام نتایج ابتدایی به تاریخ شانزدهمسرطان تاکید نمود و گفت که تغییردیگری در اعلام نتایج ابتدایی برایش قابل قبول نیست، اما نصرالله بریالی ارسلایی، رئیس تیم اصلاحات وهمگرایی قبلاً در نشست خبری گفته بود، تا زمانیکه به همه تقلبات انتخاباتی رسیدگی صورت نگرفته است، نباید نتایج ابتدایی اعلام گردد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

۱۵۰۰ عراده ملی بس در شهر کابل به فعالیت آغاز می‌کند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019) به ارزش میلیون ها افغانی ایستگاه های ملی بس …