خبرهای تازه

نبود بازار برای حاصلات انگور و خربوزه سکتور خصوصی را نگران ساخته است

(Last Updated On: جولای 6, 2019)

مسئولان در اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری می‌گویند که فصل جمع‌آوری حاصلات انگور و خربوزه فرا رسیده است و نبود بازار برای این فرآوردها، سکتور خصوصی را نگران کرده است.

مسئولان این نهاد تأکید می‌ورزند که وزارت صنعت و تجارت باید پیش از جمع‌آوری حاصلات برای بازاریابی این محصولات اقدام جدی بکند در غیرآن سکتور خصوصی با مشکلات رو به رو خواهد شد.

یونس مهمند، عضو اتاق تجارت و سرمایه گذاری میگوید: “بازار خوب برای خربوزه افغانستان امارات میباشد، هر تجار میتواند که از طریق بندر چابهار و هوایی محصولات شان را به امارات صادر کنند.”

در همین حال، وزارت تجارت تلاش دارد تا برای صادرات کشور بازارهای جدید را دریابد، مسئولان این وزارت می گویند که توجه بیشتر به بازارهای آسیای مرکزی دارند.

مقدسه یورش، معین این وزارت اظهار می‌دارد: “فعلا مارکیت‌های جدیدی که روی آن ما تمرکز داریم باکوی آذربایجان است، ما به آنجا تربوز صادر کردیم و حالاهم در راه است تا به آنجا برسد. همچنان کشورهای آسیای مرکزی مورد تمرکز ما است.”

همچنان، معین وزارت تجارت می‌گوید که در راه‌کار جدید انکشاف صادارات تمرکز بیشتر به بازارهای است که مطمین باشد. به گفته وی بازارهای پیشین مطمئن نیست به این دلیل به آن‌ها بیشتر تمرکز نمی‌شود.

این در حالی است که چندی پیش کشاورزان ولایت فراه از بهر نبود بازار برای فرآوردهای شان مقدار زیاد از تربوز را به طور اعتراض به روی جاده ها ریختند و از بالای آن عبور کردند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

رایزنی عبدالله، حکمتیار و نبیل در مورد انتخابات و صلح

(Last Updated On: دسامبر 4, 2019)عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل از نامزدان …