خبرهای تازه

نام بیست و پنج تن از فهرست نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان حذف شد

(Last Updated On: آگوست 3, 2018)

کمیسیون ویژه بررسی نامزدان دارای افراد مسلح غیرقانونی سرانجام با سیاه و سفید کردن 230 اعتراض و شکایت کار اش را پایان داد و در نتیجه 25 نامزد کرسی های مجلس را از فهرست نامزدان حذف کرد و برای 37 نامزد دیگر هشدار داده است.

اما این پایان کار نیست قرار است اعتراض این نامزدان دوباره تا دو روز دیگر زیر بررسی کمیسیون شکایت های انتخاباتی برود و پس از آن در مورد این که کی حذف شود یا نشود، این کمیسیون تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

علی رضا روحانی دبیر کمیسیون رسیده گی به شکایت های انتخاباتی  گفت: “لیستی که توسط کمیسیون ویژه بررسی شده اعتراضات اش در اینجا نهایی می شود با نهایی شدن آن فهرست نهایی واقعی که چی مقدار افراد حذف می شوند یا نمی شوند از طریق کمیسیون رسیده گی به شکایات اعلام می شود.”

کمیسیون رسیده گی به شکایت های انتخاباتی می گوید که کمیسیون ویژه تنها یک بخش از شکایت ها در برابر نامزدان را بررسی کرده اما بخش بزرگ دیگر شکایت ها از سوی کمیسیون رسیده گی به شکایت های انتخاباتی بررسی و بالای آنان تصمیم گرفته شده که احتمال می رود برخی نامزدان حذف شده دوباره وارد فهرست شوند و برخی نامزدان دیگر انتخابات مجلس از فهرست حذف شوند.

حفیظ الله هاشمی دبیر کمیسیون مستقل انتخابات بیان داشت: “به هر فردی که در هر سطح باشد چیزی که صلاحیت های قانونی کمیسیون مستقل انتخابات است بالای آن استفاده خواهد کرد.”

نهاد های ناظر انتخاباتی اما از حذف تنها 25 نامزد انتخابات مجلس انتقاد می کنند و می گویند که نامزدانی دیگری نیز بودند که باید حذف می شدند اما کمیسیون ویژه در حذف نام آنان ناتوان ماند.

شینواری عضو دیدبان انتخابات افغانستان اظهار داشت: “بسیار زیاد افراد باید این فهرست حذف شده شوند که از فهرست نهایی بیرون شده باشند.”

تاکنون نام های نامزدانی که از فهرست حذف شده اند از سوی کمیسیون های انتخاباتی همه‌گانی نشده اند.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

تیفا: پنج هزار دستگاه بایومتریک در کمیسیون انتخابات ناپدید اند

(Last Updated On: مارس 19, 2019)بیشتر از 16 روز کاری اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی …