نامزدان معترض: کمیشنران انتخاباتی از ما پول می‌خواهند

(Last Updated On: آوریل 13, 2019)

شماری از نامزدان انتخابات مجلس نماینده‌گان از ولایت لوگر، ادعا دارند که کمیسیون مستقل انتخابات، برای برنده اعلام کردن آنان، از این نامزدان درخواست پول کرده است.

برنده‌گان فهرست ابتدایی نتایج انتخابات مجلس نماینده‌گان از ولایت لوگر همراه با شماری از باشنده‌گان این ولایت در درب کمیسیون انتخابات به گونه اعتراضی تجمع کرده و خواهان اعلام نتایج نهایی نامزدان انتخابات مجلس نمانیده‌گان این ولایت شدند.

در همین حال، این نامزدان معترض هشدار می‌دهند که اگر نتایج نهایی انتخابات مجلس نماینده‌گان این ولایت بزودی اعلام نشود آنان بزرگ راه کابل – لوگر را می بندند.

خالد مومند، یک نامزد معترض به آریانانیوز می‌گوید: “از طرف اینها به گونه های مختلف تماس دریافت کردیم، آنان ازما پول می خواهند.”

همچنان، امان الله، نامزد معترض دیگر در این مورد چنین ابراز می‌دارد: “کمیشنرهای سابقه پول های شان را گرفته اند رفتند و حالا این کمیشنرها هم خواهان پول هستند.”

با این حال، کمیسیون مستقل انتخابات، ادعای نامزدان  معترض را رد کرده و می‌گوید که در هفته  روان نتایج نهایی این ولایت اعلام می‌شود.

حبیب الرحمن ننگ، رییس دارلانشای این کمیسیون اظهار می‌دارد: “بخاطری که عدالت تامین شود، و به حق کسی ظلم نشود، رهبری کمیسون خواست که نظارت این‌ها تکمیل شود و کدام مشکلی که وجود دارد به این مشکلات راه حل پیدا کنیم.”

این درحالی‎ست که با گذشت بیش از شش ماه از برگزاری انتخابات مجلس نماینده گان، تا اکنون نتایج نهایی هفت ولایت به شمول کابل از سوی کمیسیون انتخابات اعلام نشده است. 

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

منابع: قرار است وزارت دولت در امور صلح از سوی ارگ ایجاد شود

(Last Updated On: ژوئن 16, 2019) قرار است وزارت دولت در امور مصالحه، از سوی …