خبرهای تازه

نامزدان برای ثبت شکایات شان ۲۴ ساعت فرصت دارند

(Last Updated On: جولای 9, 2014)

IECC

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی روند ثبت شکایات در مورد اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را آغاز کرد.

به اساس گفته های مسوولان در این کمیسیون این روند ۲۴ ساعت ادامه خواهد یافت و ساعت هشت شام چهارشنبه فرصت ثبت برای درج شکایات پایان می یابد.

عبدالستار سعادت رییس کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی گفت:” بعد از این اجراأت ما درمورد ثبت شکایات علیه نتایج ابتدایی که از جانب کمیسیون مستقل انتخابات نشر شد آغاز میگردد”.

وی در حالی که روی درج شکایات از سوی هر دو نامزد ریاست جمهوری نسبت به اعلام نتایج مقدماتی تاکید کرد گفت که رسیدگی به این شکایت ها در صورت ارایه اسناد و شواهد موثق انجام خواهد شد.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی همچنان در نشست علنی رسیدگی به شکایات انتخاباتی، شکایات درج شده از زون جنوب شرق را به بررسی گرفت.

ریدا عظیمی معاون کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی گفت:” از مجموع بررسی های که داشتیم ۲۲ قضیه استثنایی، یک مورد جریمه نقدی، ۳۸۲ مورد قضایای قرار عدم سمع، ۱۳ مورد تصمیم بر ابطال آراء، یک قضیه به شمارش مجدد حکم شده و یک مورد دیگر هم نظر به وصف قضیه به څارنوالی ارجا شده است”.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در حالی بررسی ها در مورد شکایات درج شده را ادامه میدهد که تیم اصلاحات و همگرایی روابط اش را با نهاد های برگزار کننده انتخاباتی قطع کرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …