ناتو وضعیت افغانستان را پرچالش خواند

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2017)

  رییس کمیته نظامی ناتو می گوید که وضعیت امنیتی در افغانستان چالش برانگیز بوده، اما تعهد این ائتلاف با افغانستان تزلزل ناپذیر است.

البانیا میزبان کمیته نظامی بیست و نو عضو ناتو است که در آن وضعیت افغانستان چالش بر انگیز خوانده می شود.   

 پیتر پاول، رییس کمیته نظامی ناتو می گوید: ” دستاورد ها به سختی حاصل شده و بسیاری از مردان و زنان کشور های ما قیمت نهایی را پرداخت کرده اند. وضعیت امنیتی در آنجا بسیار چالش بر انگیز است. با وجود آن، نیروهای امنیتی افغان به شدت کار می کنند تا کشور شانرا امن سازند و مانع پناهگاه امن برای هراس افگنان شوند.”

با این حال، این مقام ارشد ناتو، تنها تلاش همکاران ناتو را کافی نمی دانند و خواستار عملکرد دولت افغانستان به تعهدات و پیشبرد اصلاحات است.

 پاول می گوید:”ما به تنهایی نمی توانیم امنیت دوامدار را در افغانستان بیاوریم. ما بالای همکاران افغان خود حساب می کنیم که به تعهدات و اصلاحات شان به خوبی عمل کنند. تلاش ما باید بخشی از رویکرد منطقه ای و جمعی باشد که ما از تمامی بازیگران می خواهیم که نقش فعال و مثبت به ویژه در رسیدن به یک توافق در جهت صلح و مصالحه اتخاذ کنند.”

از سوی هم رییس کمیته نظامی ناتو افزایش در شمار نیروهای خارجی مستقر درافغانستان را کمکی به پایداری نیروهای و نهاد های افغان می خواند.

پاول می افزاید: “افزایش در حضور سربازان در ماموریت آموزشی، مشورتی دهی و کمکی ما کمک می کنند تا ناتو و سی نو همکار آن بتواند اطمینان حاصل کند که نیروهای امنیتی افغان و نهاد های آنها بیشتر انکشاف می کند و در دراز مدت پایدار می شود.”

البانیا نزدیک به هشتاد سرباز در افغانستان دارد که در ولایت های کابل و هرات مستقر اند. به تازگی وزارت دفاع آن کشور از افزایش ده ها سرباز دیگر در ماموریت افغانستان   خبر داده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

شیوع ویروس کرونا به اتحادیه اروپا

(Last Updated On: فوریه 26, 2020) دراین اواخر، ایتالیا یکی از متضررترین کشور با داشتن …